Parlamentaras tvirtino už būsimosios žmonos kelionę į Vokietiją mokėjęs pats, o susituokęs laisvu nuo darbo metu.

„Už visą savo sutuoktinės kelionę apmokėjau savo pinigais. Pasinaudojęs pusvalandžiu tarp oficialios programos, metu po darbo, atlikom procedūrą, už ką esu dėkingas ambasados darbuotojams. Už tai irgi užmokėjau“, – portalui sakė politikas.

Užsienio reikalų komiteto narys, opozicinių „valstiečių“ atstovas Giedrius Surplys sakė, kad šį klausimą turėtų aiškintis Seimo valdyba ir galbūt Seimo Etikos ir procedūrų komisija, nors neatmetė, kad vestuvės su Seimo valdyba galėjo būti suderintos. Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen tvirtino neturinti duomenų, kad sutuoktuvės būtų įvykusios Ž. Pavilionio darbinių pareigų sąskaita, o parlamento kanceliarija nepatyrė jokių su ceremonija susijusių išlaidų.

Sprendimą dėl apmokamos Ž.Pavilionio kelionės į Vokietiją Seimo valdyba priėmė birželio 2-ąją. Planuota, kad ten birželio 8–12 dienomis URK pirmininkas vyks kartu Latvijos ir Estijos parlamentų užsienio reikalų komitetų pirmininkais ir susitiks su Vokietijos valdžios atstovais.

Šimonytė tikisi, kad susituokė po darbo valandų

Ministrė pirmininkė spaudos konferencijoje teigė norinti tikėti, kad antradienį Berlyne Ž. Pavilionis susituokė po darbo valandų.

„Nežinau, kelintą valandą Ž. Pavilionis susituokė, tikiuosi, kad padarė tai po darbo, už savo pinigus. Ar čia yra problema? Nežinau, jeigu aš išvykusi į komandiruotę vakare nueisiu pavalgyti į restoraną, pavyzdžiui, po darbo valandų ir oficialių susitikimų, ar tai yra problema. Tai sakyčiau, kad ne. Jei nebuvo kažkokių viešųjų lėšų ar kažkokio darbo laiko, kuris buvo skirtas šitiems dalykams, tai tame turbūt nematyčiau, ką čia pikantiško komentuoti. Išskyrus patį vedybų faktą“, - sakė I. Šimonytė.