Delfi primena, jog išplatinto vaizdo įrašo pabaigoje Ž. Pavilionis paragina pašnekovą nekreipti dėmesio į prezidento Gitano Nausėdos požiūrį.

„Tu nekreipk dėmesio. Mes dabar Vyriausybė. Ingrida (Šimonytė – BNS), mano premjerė, galvoja, kaip aš. Užsienio reikalų ministras galvoja kaip aš, mes – pati didžiausia partija, pas mus – parlamentinė respublika, o prezidentas – simbolinis. Ir viskas“, – kalbėjo Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Ž. Pavilionis.

Gitanas Nausėda
Foto: DELFI / Josvydas Elinskas

Po Delfi užklausos Prezidentūra teigė, jog bandymai iškraipyti prezidento statusą susilpnina tarptautines Lietuvos pozicijas.

„Primename, kad Prezidento statusas yra apibrėžtas LR Konstitucijoje. Bandymai jį iškraipyti susilpnina tarptautines Lietuvos pozicijas.

Prezidentas savo metiniame pranešime atkreipė dėmesį, jog Lietuvos užsienio politikos sėkmė tiesiogiai priklauso nuo demokratijos brandumo šalies viduje: „Tik jausdamiesi stiprūs ir vieningi šalies viduje, įgysime daugiau užsienio politikos svertų. Galėsime įtaigiai kalbėti Europai ir pasauliui, burti sąjungininkus ir lemti tarptautinius sprendimus“, – tokį atsakymą Delfi pateikė prezidento G. Nausėdos patarėjas Ridas Jasiulionis.

Jis taip pat teigė, jog „prezidentas mano, kad spręsti dėl Seimo komitetų vadovų tinkamumo eiti pareigas turi pats Seimas“.

Kalbėjosi pavasarį

Primename, kad pokštininkai, žinomi pravardėmis „Vovan“ ir „Lexus“, su Ž. Pavilioniu susisiekė šių metų pavasarį.

Apie šį pokalbį buvo žinoma dar balandžio pabaigoje paaiškėjus, kad Lietuvoje gyvenančiu Rusijos opozicionieriaus Aleksejaus Navalno štabo vadovu L. Volkovu apsimetęs žmogus vykdė provokacijas prieš Baltijos šalių, Ukrainos, Jungtinės Karalystės ir kitų valstybių politikus.

Antradienį paskelbtame iškarpytame vaizdo įraše Ž. Pavilionis kalbėjo apie tarptautinės bendruomenės pastangas siekti demokratijos Rusijoje, Baltarusijoje bei kitose Rytų Europos valstybėse, darbą su šių šalių opozicija ir pilietine visuomene, paramos šiems klausimams telkimą Jungtinėse Valstijose ir Europos Sąjungoje.

Parlamentaras pokalbyje tvirtino, kad po pernykščių JAV prezidento rinkimų „Vašingtonas dar negrįžo į save, jis tik dabar tampa Vašingtonu“. Jis taip pat pabrėžė tikintis JAV prezidento Joe Bideno (Džo Baideno) komandos galimybėmis griežtinti JAV politiką Rusijos atžvilgiu.
„Dabartinė komanda, kuri atėjo, yra kitokia. Ji tokia reiganiška“, – sakė Ž. Pavilionis, turėdamas omenyje buvusį JAV prezidentą Ronaldą Reaganą.

Žygimantas Pavilionis

Apsimetėliai taip pat paprašė Ž. Pavilionio pagalbos susisiekiant su JAV Valstybės departamento atstovais ir senatoriumi Bobu Menendezu, tačiau parlamentaras BNS paneigė perdavęs jiems bet kokius kontaktus.

Politikas BNS tvirtino siejantis Rusijos apsimetėlius su šalies specialiosiomis tarnybomis ir teigė, kad šalies režimas siekia diskredituoti „lyderius laisvės ir demokratijos klausimais“.

„Mes tampame pavojingi Rusijos režimui, nes nemaža dalimi formuojame tą Vakarų politiką, – sakė Ž. Pavilionis. – Jų siekis yra diskredituoti tai darančius žmones“.

Su L. Volkovu apsimetusiais asmenimis kalbėję politikai įtaria, kad jie naudojo vadinamąją „deepfake“ technologiją, leidžiančią vaizdo pokalbyje ar įraše imituoti kito asmens veidą. Patys apsimetėliai tai neigia.

„Vovan“ ir „Lexus“ taip pat neigia savo sąsajas su Rusijos specialiosiomis tarnybomis, tačiau jų provokuojami žinomi žmonės dažnai yra Kremliui oponuojantys aukšto lygio politikai.