„Labai norėtųsi, kad karantino statusui šis mėnuo būtų paskutinis. Toks pozityvus, optimistinis planas, bet, matyt, ekstremali situacija išliks ir ilgiau. Ar mes galėsime atsisakyti testavimo ir tokių dalykų kaip skaitmeniniai, galimybių pasai – matyt, kad ne. Prognozuočiau, kad tokio tipo dokumentai, mūsų pagalbininkai, pas mus atėjo ilgesniam laikui“, – antradienį „Žinių radijui“ kalbėjo A. Dulkys.

Pasak ministro, su koronavirusu mums dar gali tekti gyventi maždaug metus, kadangi daugelio įvairių virusų bangos, A. Dulkio teigimu, anksčiau trukdavo maždaug pustrečių metų.

„Jeigu pasižiūrėsime į virusų istorijas prieš 100 metų, tai vis tiek vienaip ar kitaip dvejus, dvejus su puse metų trukdavo šitos bangos. Tai jeigu įskaičiuosime, kada buvo pradžia ir pridėsime dar metus, tai turime tuos dvejus su puse metų“, – svarstė sveikatos apsaugos ministras.

Visgi jis pabrėžia, kad svarbiausia ne tai, kiek ilgai Lietuvoje reikės naudoti galimybių pasus ir kiek apskritai dar tęsis virusas, o tai, kad COVID-19 pandemija esą turėjo ir tam tikrų teigiamų pokyčių mūsų gyvenimuose.

„Aš manau, kad ne čia yra esminis dalykas. Man atrodo, virusas mums atsiuntė šiek tiek platesnę žinutę dėl higienos, tvarkos laikymosi. Galų gale dėl gyvenimo vertybių. Visai neblogų patarimų virusas atnešė į mūsų gyvenimą, kai kurie tėvai ir su savo vaikais labiau susipažino būdami namie“, – įsitikinęs A. Dulkys.

ELTA primena, kad pirmadienio Statistikos departamento duomenimis, naujų atvejų skaičius per 14 dienų, tenkantis 100 000 gyventojų, šiuo metu siekia 193 atvejus. Teigiamų diagnostinių tyrimų dalis per 7 dienas sudaro 1,7 proc., o galimai imunitetą įgijo jau 45,8 proc. asmenų.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (24)