Jo teigimu, režimo taikiniu galėjo būti bet kuris kitas opozicijos atstovas.

„Klausimas, ar vakarykštėje istorijoje buvo taikinys asmeniškai R. Pratasevičius. Mes galėtume kelti hipotezę, kad galbūt režimui apskritai reikėjo padaryti tokią operaciją – nesvarbu, kas būtų buvęs tuo taikiniu. Juo galėjo būti gerbiama Sviatlana, kuri prieš savaitę skrido, tuo taikiniu galėtų būti kiti opozicijos veikėjai“, – pirmadienį „LRT forume“ sakė D. Kuliešius.

„Be abejo, žmonės yra svarbūs režimui, kurių atžvilgiu norima suvesti sąskaitas, bet tikriausiai pagrindinė žinia ir pagrindinis tikslas, kodėl buvo surežisuota ir Lukašenkos sankcionuota operacija, buvo tiesiog parodyti Europos Sąjungai, parodyti visoms demokratinėms valstybėms, kad prieš režimą kovojantys asmenys yra nesaugūs, kad su jais gali būti susidorota – nesvarbu, kur jie yra“, – pridūrė jis.

Jis svarstė, kad galbūt taikiniu galėjo būti ir opozicijos lyderė Sviatlana Cihanouskaja, tačiau tuo metu, kai ji skrido tuo pačiu reisu kaip ir R. Pratasevičius, Baltarusijos tarnybos dar galėjo būti nepasiruošusios.

„Tikslas buvo pati operacija ir būtent tada, kai atskrido S. Cichanouskaja, gal iki galo buvo nepasiruošta, pasirinktas kitas taikinys. Tais taikiniais gali būti bet kuris žmogus, todėl svarbi yra greita reakcija, kuri padaryta, kad Baltarusijos oro erdvė yra nesaugi ir ja skristi civiliniai orlaiviai neturėtų“, – teigė prezidento patarėjas.

Naikintuvas – per 40 km nuo „Ryanair“ lėktuvo

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas „LRT forume“ teigė, kad Baltarusijos karinis naikintuvas nuo „Ryanair“ lėktuvo sekmadienį buvo nutolęs per 40 km.

„Naikintuvas buvo ore 13 minučių, tačiau dideliu atstumu nuo lėktuvo – apie 40 km, man atrodo, arčiausiai buvo, tačiau Baltarusijos pusė ir neneigia, kad naikintuvas tuo metu ir buvo pakeltas į orą. Pagal visą laiko skalę matosi, kad sprendimas priimtas tuo metu, kai pilotas dar abejojo, ar jam sukti, ar paklausyti, ar nepaklausyti“, – sakė A. Anušauskas.

Jis taip pat teigė, kad „keistas elgesys“, jog lėktuvą tas pats naikintuvas lydėjo ir skrendant nuo Minsko iki Vilniaus.

„Labai keistas elgesys, kai lėktuvą paleido, MiG-29 jį vėl lydėjo iki sienos“, – teigė krašto apsaugos ministras.

A. Anušauskas taip pat sakė, kad Lietuvos teisėsauga identifikavo į Vilnių negrįžusių, bet iš Atėnų skridusių keleivių tapatybes, be kita ko, yra galimybė juos apklausti.

„Atskrido penkiais mažiau. Be dviejų žinomų ir jau įvardintų kiti taip pat žinomi, tapatybės nustatytos, žmonės identifikuoti ir aš įsivaizduoju, kad prokuratūra irgi stengsis juos surasti ir apklausti – tos galimybės egzistuoja“, – kalbėjo ministerijos vadovas.

Sekmadienio popietę Minsko oro uoste buvo nutupdytas keleivinis bendrovės „Ryanair“ lėktuvas, skridęs iš Atėnų į Vilnių. Jis buvo priartėjęs prie Lietuvos oro erdvės, tačiau buvo priverstas pasukti į Baltarusijos sostinę.

Aviakompanija „Ryanair“ pranešė, kad lėktuvas su daugiau kaip šimtu keleivių nusileido Minsko oro uoste, nes Baltarusijos oro dispečeriai informavo apie potencialią saugumo grėsmę lėktuve. Ši informacija vėliau nepasitvirtino.

Be to, Baltarusija buvo pakėlusi naikintuvą MiG-29 ir karinį sraigtasparnį Mi-24 priversti nutupdyti civilinį orlaivį.

Šiuo lėktuvu skrido Baltarusijos opozicijos aktyvistas, žurnalistas Ramanas Pratasevičius. Lėktuvui nusileidus Minske, jis sulaikytas, taip pat sulaikyta jo mergina, Europos humanitarinio universiteto Vilniuje studentė, Rusijos pilietė Sofija Sapega.

Pernai „Nexta“ įkūrėjus 22 metų Sciapaną Pucilą ir 26 metų R. Pratasevičių Baltarusija įtraukė į „asmenų, dalyvaujančių teroristinėje veikloje“, sąrašą, o patį kanalą paskelbė „ekstremistiniu“ ir nurodė jį blokuoti.