Sekmadienio popietę Minsko oro uoste dėl tariamos saugumo grėsmės buvo nutupdytas keleivinis oro bendrovės „Ryanair“ lėktuvas, skridęs iš Atėnų į Vilnių. Jame buvęs opozicijos aktyvistas ir tinklaraštininkas, informacinio kanalo „Nexta“ įkūrėjas Ramanas Pratasevičius buvo sulaikytas oro uoste.

Italijos diplomatijos vadovas Luigi Di Maio (Luidžis Di Majas) pirmadienį organizuotame susitikime vaizdo ryšiu sakė, kad tokie veiksmai „nepriimtini“, ir pridūrė: „Kalbame apie valstybės [įvykdytą] užgrobimą“. Ministrą citavo Italijos naujienų agentūros ANSA ir AGI.

Anot L. Di Maio, jis tikisi, kad Europos Sąjungos užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis (Žozepas Borelis) aptars šį reikalą su NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu.

„Akivaizdu, kad tai nėra tik Europos klausimas. Tai mūsų ir daugelio mūsų partnerių, įskaitant užjūrio, bendrų vertybių klausimas“, – sakė ministras.

Baltarusijos valdžia pirmadienį tvirtino, kad elgėsi teisėtai, kai priverstinai Minske nutupdė iš Atėnų į Vilnių skridusį airių oro bendrovės „Ryanair“ keleivinį lėktuvą ir sulaikė R. Protasevičių.

Minsko režimas apkaltino Vakarus „nepagrįstų“ pretenzijų reiškimu dėl politinių priežasčių.