Jau nuo pirmadienio

Jau nuo ateinančio pirmadienio, gegužės 24 dienos įsigalios šie pakeitimai:

Bendravimas

Leidžiami dviejų šeimų ir (ar) dviejų namų ūkių arba ne daugiau nei 5 asmenų kontaktai uždarose erdvėse ir ne daugiau nei 10 asmenų kontaktai atvirose erdvėse.

Asmenų skaičius automobilyje

Atsisakoma asmenų skaičiaus transporto priemonėse ribojimų.

Prekyba

Atsisakoma draudimo tam tikrų rūšių prekybos vietoms vykdyti veiklą savaitgaliais.

Paslaugos

Suvienodinami minimalaus ploto reikalavimai visoms paslaugų teikimo vietoms – nustatomas vienodas 10 kv. m. paslaugos teigimo ploto vienam paslaugos gavėjui reikalavimai.

Sporto klubai

Turint Galimybių pasą bus neribojamas asmenų skaičius ir netaikomas minimalaus ploto vienam asmeniui reikalavimas.

Keičiamas karantinas.

Baseinai ir pirtys

Pirčių paslaugas leidžiama teikti visose vietose, ribojant asmenų skaičių iki 2 asmenų arba paslaugas teikiant vienos šeimos ir (ar) vieno namų ūkio nariams.

Leidžiama teikti baseinų paslaugas ne daugiau kaip 50 asmenų, užtikrinant 20 kv. m. plotą vienam asmeniui, lankytojų registraciją ir kitas sąlygas.

Vykdant grupines treniruotas (užsiėmimus) viename baseino takelyje gali būti ne daugiau kaip 5 asmenys.

Turint Galimybių pasą, teikiant pirčių paslaugas asmenų skaičius neribojamas.

Taip pat teikiant baseinų paslaugas maksimalaus asmenų skaičiaus ir paslaugos teikimo ploto vienam asmeniui reikalavimai netaikomi.

Keičiamas karantinas.

Viešasis maitinimas

Restoranų, kavinių ir barų darbo laikas pratęsiamas iki 22 valandos, kai veikla vykdoma atvirose erdvėse.

Prie vieno staliuko leidžiama sėdėti ne daugiau nei 5 asmenims, išskyrus dviejų šeimų ir (ar) dviejų namų ūkio narius.

Leidžiama teikti viešojo maitinimo paslaugas apgyvendinimo paslaugas teikiančių įstaigų paslaugų gavėjams.

Turint Galimybių pasą restoranų, kavinių, barų, išskyrus naktinius klubus ar kitas pasilinksminimo vietas, lošimo natų ir lošimo automatų salonų, lažybų ir totalizatorių punktų veikla uždarose patalpose vykdoma iki 22 valandos.

Asmeninės šventės

Šventėse uždarose erdvėse gali dalyvauti dvi šeimos ir (ar) du namų ūkiai arba ne daugiau nei 5 asmenys

Šventėse atvirose erdvėse gali dalyvauti ne daugiau nei dvi šeimos ir (ar) du namų ūkiai arba ne daugiau nei 10 asmenų.

Turint Galimybių pasą, šventėse uždarose erdvėse gali dalyvauti ne daugiau nei 10 asmenų.

O šventėse atvirose erdvėse gali dalyvauti neribotas skaičius asmenų.

Laidotuvės

Laidotuvėse ir laidotuvių apeigose galinčių dalyvauti asmenų skaičius padidinamas iki 50.

Renginiai

Galimas žiūrovų skaičius renginiuose, organizuojamuose atvirose erdvėse, padidinamos iki 300.

Turint Galimybių pasą galimas žiūrovų skaičius renginiuose, organizuojamuose atvirose erdvėse, padidinamas iki 2000.

Ekskursijos

Leidžiamos ekskursijos tiek atvirose, tiek uždarose erdvėse dalyvaujant iki 25 asmenų, užtikrinant dalyvių išankstinę registraciją.

Grįžimas ir atvykimas iš Indijos

COVID–19 tyrimas privalomas ir persirgusiems ar paskiepytiems asmenims.

Švietimas

Neformaliojo vaikų švietimo užsiėmimuose atvirose erdvėse gali dalyvauti viena grupė, kurioje būtų ne daugiau kaip 25 vaikai. Uždarose erdvėse vykstančiuose užsiėmimuose gali dalyvauti ne daugiau kaip 10 vaikų, turi būti užtikrinamas 10 kv. m plotas vienam vaikui.

Leidžiami individualūs neformaliojo vaikų švietimo užsiėmimai.

Gali būti rengiamos vaikų stovyklos, laikomasi reikalavimo, kad vienoje grupėje dalyvautų ne daugiau kaip 15 vaikų ir būtų užtikrinamas 5 kv. metrų plonas vienam vaikui.

Neformaliojo suaugusiųjų švietimo užsiėmimuose atvirose erdvėse gali dalyvauti ne daugiau nei 25 asmenys. Uždarose erdvėse – ne daugiau kaip 10 asmenų, pasirūpinant, kad vienam žmogui būtų užtikrinamas ne mažesnis nei 10 kv. m. plotas.

Galimi individualūs neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir neformaliojo profesinio ugdymo užsiėmimai.

Keičiamas karantinas.

Aviacijos, jūrininkų bei statutinių profesinio mokymo įstaigų įvadinio mokymo kursų praktiniai mokymai, vairavimo praktiniai mokymai, sveikatos priežiūrios įstaigų darbuotojų praktiniai mokymai, užsienio kalbos mokėjimo lygio vertinimo egzaminai (įskaitos) asmenims, stojantiems į užsienio aukštąsias mokyklas, ir valstybinės kalbos ir Lietuvos Respublikos Konstitucijos pagrindų egzaminai visose savivaldybėse organizuojami grupėmis, kuriose turi būti ne daugiau kaip 10 asmenų, užtikrinant ne mažesnį kaip 10 kv. m. plotą vienam asmeniui.

Pirminio profesinio mokymo ir aukštojo mokslo studijos gali vykti mišriu būdu periodiškai atliekant studentų ir kontaktiniu būdu dirbančių darbuotojų profilaktinį COVID–19 tyrimą arba savikontrolę.

Profesinis mokymas ar aukštojo mokslo studijos vykdomos patalpose, kai dalyvauja ne daugiau kaip 10 mokinių ar studentų, išlaikant tarp visų patalpoje esančių asmenų ne mažesnį kaip 2 metrų atstumą, arba kai dalyvauja 11–30 mokinių ar studentų, išlaikant tarp visų patalpoje esančių asmenų ne mažesnį kaip 2 metrų atstumą ir užtikrinant 10 kv. m. patalpos plotą vienam asmeniui.

Turint Galimybių pasą leidžiami neformaliojo suaugusiųjų švietimo užsiėmimai.

Nuo gegužės 31 dienos

Atvykstamasis turizmas

Leidžiama į Lietuvą atvykti visiems užsieniečiams, kurių skiepijimas baigtas pagal skiepijimo schemą „COVID–19 Vaccine Janssen“, „Comirnaty“, „COVID–19 Vaccine Moderna“ ar „Vaxzevria“ vakcina.

Kas gali gauti Galimybių pasą?

Ekonomikos ir inovacijų ministerija nurodo, kad nuo pirmadienio interneto svetainėje gpasas.lt bus galima suformuoti QR kodą, jį atnaujinti kas 7 dienas.

Galimybių pasas skirtas žmonėms, kurie pasiskiepiję nuo koronaviruso, persirgę COVID–19 arba gavę neigiamą COVID–19 tyrimo rezultatą (PGR tyrimą arba greitąjį antigeno testą). Kadangi PGR tyrimo rezultatų reikia laukti ilgiau, rekomenduojama testuotis greitaisiais antigenų testais.

Pasiskiepiję nuo COVID–19 asmenys Galimybių pasą galės įgyti:

  • praėjus 1 savaitei po „Comirnaty“ (gamintojas „BioNTech ir Pfizer“) vakcinos antrosios dozės suleidimo;
  • praėjus 1 savaitei po „Moderna“ (gamintojas „Moderna“) vakcinos antrosios dozės suleidimo; praėjus 4 savaitėms po „Janssen“ (gamintojas „Janssen Pharmaceutica NV“) vakcinos dozės suleidimo;
  • praėjus 4 savaitėms po pirmos „Vaxzevria“ (gamintojas „AstraZeneca“) vakcinos dozės suleidimo, tačiau būtinas antrasis skiepas, praėjus ne ilgiau nei 12 savaičių po pirmosios dozės suleidimo;
  • persirgusiems COVID–19 žmonėms, koronaviruso diagnozė turės būti patvirtinta remiantis teigiamu PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu. Nuo šio teigiamo tyrimo rezultato turi praeiti ne daugiau kaip 180 dienų. Rezultatas galios ne anksčiau nei asmeniui baigėsi paskirtos izoliacijos terminas;
  • 24 valandas po neigiamo testo gavimo rezultato, todėl Galimybių pasui gauti rekomenduojama naudotis antigenų testais, kadangi jų rezultatai yra gaunami operatyviausiai.


Jeigu žmogus persirgo COVID–19, bet nesikreipė į šeimos gydytoją, ir jo ligos istorijoje sirgimo faktas nėra fiksuotas, jis negalės gauti Galimybių paso.

Vyriausybės atstovai teigia, kad birželio mėnesį į Galimybių pasą gali būti įtrauktas ir antikūnų testo rezultatas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (585)