Šiaulių Respublikinės ligoninės gydytoja reanimatologė-anesteziologė Laima Pocevičienė „Delfi TV“ laidoje „Faktai ir nuomonės“ pasakojo, kad mirusi jauna kolegė savo darbą išmanė labai gerai.

„[Ji buvo] labai protinga, žinojo labai daug, buvo labai daug išmokusi. Mūsų specialybė apima daug sričių: kardiologiją, neurologiją, vidaus ligas, ir ji visų tų sričių gydymą ir diagnostiką labai gerai išmanė. Buvo labai reikli ir sau, ir aplinkai, nieko nedarė atmestinai.“

„Pažinojau ją kaip nuoširdų, be proto gerą žmogų, teko bendrauti ir asmeniniais klausimais, dalinomės išgyvenimais“, – pasakojo L. Pocevičienė.

Panašiai apie buvusią kolegą atsiliepė ir kita šios ligoninės gydytoja Rasa Paulauskienė.

„Ji buvo labai imli, viskuo domėjosi, labai greitai viską išmokdavo. Netgi aš iš jos daug ko išmokau. <…> Nepasakyčiau, kad ji buvo ūmaus būdo“, – prisiminė R. Paulauskienė.

Pasak kolegių, visų pirma konfliktai kilo su vieno šios ligoninės centro vadove.

„Tuo metu mes priklausėme Širdies ir kraujagyslių centrui, kuriam vadovavo daktarė Nora Kupstytė-Krištaponė. Tarp jų atsirado nesutarimai. Buvo ir konfliktų. Kadangi buvo kaltinama neetišku ar kažkokiu elgesiu, ji buvo kviečiama pas direktorių. Kiek supratau iš jos pasakojimų grįžus iš direktoriaus, jis beatodairiškai palaikė centro vadovės poziciją. O paskui turbūt buvo nuspręsta jai kaišioti pagalius į ratus, manau, kad buvo pradėta rinkti medžiaga jos žlugdymui“, – kalbėjo L. Pocevičienė.

„Delfi“ pabandė per ligoninę paprašyti medikės komentaro. Pati gydytoja situacijos, kol yra atliekamas tyrimas, nekomentuoja, teigė Respublikinės Šiaulių ligoninės atstovė spaudai Sonata Tenytė.

Paliko laišką su pavardėmis

Seimo sveikatos reikalų komiteto narė Jurgita Sejonienė sako bendravusi su vėlionės broliu ir gavo jos rašytą laišką su konkrečiomis pavardėmis. Jų, kol vyksta ikiteisminis tyrimas, prašoma neatskleisti.

Tylioji akcija prie Šiaulių ligoninės
Foto: L. Gorodničenko nuotr.

„Kaip suprantu, taip, argumentas yra toks, kad buvo kelių žmonių veikimas, kurį ji vertino kaip psichologinį smurtą prieš ją, ir darbinės sąlygos kaip suprantu buvo sudaromos nepalankios“, – pasakojo Seimo narė.

Pasak Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) sociologės profesorės Jolitos Vveinhardt, šis atvejis – klasikinis mobingo pavyzdys.

„Tai klasikinis variantas. <…> Auka gali būti pasirenkamas ir ne kažkoks silpnas žmogus, o stiprus, ryškus, turintis stuburą, aukštą kompetenciją, ryškus savo pasiekimais, idėjomis. Kiekvienas vadovas džiaugiasi turėdamas tokį darbuotoją, jeigu kalbame apie protingą vadovą. Toks žmogus dirba daugiau negu priklauso, dažniausiai tai būna perfekcionistai, padaro daugiau nei iš jų reikalaujama, būna iniciatyvūs. Bet kartais viskas staiga apsiverčia, ir žmogus, kuris neša organizacijai didžiulę naudą, tampa auka. Jį nori išstumti“, – aiškino profesorė.

Anot buvusių jaunosios medikės kolegių, būtent tai ir vyko Šiaulių Respublikinėje ligoninėje.

„Profesorė [situaciją] apibūdino 100 procentų tiksliai. Tai buvo grupė, susivienijusi prieš vieną protingą žmogų. Inicijavimas imtis veiksmų prieš ją, manau, buvo truputį iš aukščiau. Buvo leistą tą daryti ir niekas nepaneigs“, – teigė L. Pocevičienė.

Gydytoja R. Paulauskienė tikina, kad jos kolegę palaikė, bandė jai padėti, kalbėjo ir su ligoninės vadovybe.

„Mes vyresnės kartos žmonės, ko gero, pasitraukėm, nekovojom. Ji buvo jauna, energinga. Mes ją labai palaikėm. Ėjom ir pas vadovybę, bandėm kalbėtis, lygtai žadėjo padėti, bet pažadai liko pažadais“, – laidoje „Faktai ir nuomonės“ kalbėjo ji.

Pagalbos telefonai:
Psichologinės pagalbos tarnybaTelefono numerisDarbo laikas
Jaunimo linijaBudi savanoriai konsultantai 8 800 28888I-VII, visą parą
Vaikų linijaBudi savanoriai konsultantai, profesionalai 116 111I-VII, 11:00 - 23:00
Linija Doverija (rusų kalba paaugliams ir jaunimui)Emocinę paramą teikia: savanoriai moksleiviai 8 800 77277II–VI, 16.00 - 20.00
Pagalbos moterims linijaPagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos profesionalai 8 800 66366I-VII, visą parą
Vilties linijaPagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos specialistai 116 123I-VII, visą parą
Krizių įveikimo centrasKonsultacijos teikiamos per Skype arba atvykus į Krizių įveikimo centrą (Antakalnio g. 97, Vilnius, http://www.krizesiveikimas.lt) 8 640 51555I-V 16.00–20.00, VI 12.00–16.00
Skambučius į visas linijas apmoka SADM iš Valstybės biudžeto lėšų.
Sidabrinė linijaBudi savanoriai konsultantai 8 80080020I-V, 8.00-20.00
Emocinė parama internetu
„Vaikų linija“Registruotis ir rašyti svetainėje: http://www.vaikulinija.ltAtsako per 36val.
„Jaunimo linija“Registruotis ir rašyti svetainėje: http://www.jaunimolinija.lt/laiskaiAtsako per 2 darbo dienas
„Vilties linija“Rašyti svetainėje: http://paklausk.kpsc.lt/contact.php arba vilties.linija@gmail.comAtsako per 3 darbo dienas
„Pagalbos moterims linija“Rašyti el. paštu: pagalba@moteriai.ltAtsako per 3 darbo dienas
Psichologinės konsultacijosRašyti el. paštu: psyvirtual@psyvirtual.lt.Daugiau informacijos svetainėje: http://www.psyvirtual.ltAtsako per 2 darbo dienas
Pagalba nusižudžiusių artimiesiemsRašyti el. paštu: laukiam@artimiems.ltAtsako per 2-3 darbo dienas
Krizių įveikimo centre (Antakalnio g. 97, Vilnius, www.krizesiveikimas.lt) budi psichikos sveikatos specialistai, su kuriais galite pasikonsultuoti atėję arba per Skype be išankstinės registracijos ir nemokamai. Į budinčius psichologus bus galima kreiptis darbo dienomis 16-20 val., šeštadieniais 12-16 val. Darbo laikas: I, III, V 16.00–20.00 Visa papildoma informacija – puslapyje www.klausau.lt Pagalba nusižudžiusių artimiesiems: savitarpio pagalbos grupė, dažniausiai užduodami klausimai, literatūra ir kita naudinga informacija puslapyje artimiems.lt Vaikų ir paauglių krizių intervencijjos skyrius. Veikia visą parą. (8-5) 275 75 64.