„Mes manome, kad (Europos vaistų agentūros – BNS) Žmonėms skirtų vaistų komiteto vertinimas, taip pat papildyta preparato charakteristikų santrauka ir Lietuvoje fiksuoti šitie sunkūs trombocitopenijos atvejai gali sudaryti prielaidą persvarstyti vakcinavimo strategiją“, – spaudos konferencijoje pirmadienį sakė G. Andrulionis.

Anot jo, Europos vaistų agentūros atlikta papildoma analizė parodė, kad jaunesnių – 20–29 ir 30–39 metų – žmonių skiepijimas „AstraZeneca“ vakcina gali būti persvarstytas atsižvelgiant į sergamumą šalyje, gydymą ligoninėse ir kitų vakcinų prieinamumą.

Tačiau Vaistų kontrolės tarnybos vadovas pabrėžė, kad „draudimų naudoti vakciną tam tikroms amžiaus kategorijoms ar lyties atžvilgiu nėra“.

G. Andrulionio teigimu, šis klausimas aptartas ir su Sveikatos apsaugos ministerija.

„Šiandien ir artimiausiu metu tas vertinimas aukštesniu lygmeniu bus vykdomas“, – teigė jis.

Kaip spaudos konferencijoje teigė VVKT Farmakologinio budrumo ir apsinuodijimų informacijos skyriaus vyresnioji patarėja Rugilė Pilvinienė, Lietuvoje registruoti pirmieji du neįprastų kraujo krešulių atvejai.

„Trombocitopenija su tromboze, būtent sagitalinio sinuso tromboze – sagitalinis sinusas yra labai stambi galvos smegenų vena – buvo du atvejai. Abu atvejai jauniems žmonėms – 27 ir 30 metų“, – sakė ji.

R. Pilvinienės teigimu, vienas žmogus jau pasveiko, kitas – dar gydomas ligoninėje.

Vaistų kontrolės tarnybos atstovė taip pat teigė, kad balandį registruoti ir dar keli trombozės atvejai.

„Praneštas vienas, kitas tromboflebitas, vienas atvejis apie mezenterinių kraujagyslių trombozę, tai yra irgi sunkus sutrikimas, pasibaigiantis žarnų nekrozę, bet to pranešimo atvejis yra gana skurdžiai aprašytas. Ar tai susijęs su vakcina, ar tai yra atsitiktinis sutapimas, negalim įvardinti“, – kalbėjo ji.

Europos vaistų agentūra (EVA) balandžio pradžioje pareiškė, kad neįprastų kraujo krešulių susidarymas turėtų būti pažymėtas kaip „labai retas“ „AstraZeneca“ vakcinos nuo pandeminio koronaviruso šalutinis poveikis, ir pažymėjo, jog šių skiepų nauda ir toliau nusveria galimą riziką.