„Nebus taip, kad visą žaliąjį kursą įgyvendins vien Vyriausybė ir vien RRF (ekonomikos ir gaivinimo ir atsparumo didinimo, Recovery and Resilience Facility) priemonės pinigais, kur ištekliai, kad ir kaip įspūdingai skambėtų žmogui 2 mlrd. eurų, vis dėlto viešųjų finansų požiūriu yra santūrūs. Yra ES reikalavimas, kad 37 proc. (lėšų ekonomikos gaivinimo plane – ELTA) būtų skirti žaliajai ekonomikai ir tą Vyriausybė ir planuoja, bet bendriau yra daug iniciatyvų, kurios bus verslo ir netgi plačiosios visuomenės“, – žurnalistams šeštadienį sakė I. Šimonytė.

Pasak premjerės, iš visuomenės tikimasi tam tikro elgesio, pavyzdžiui, dėl renovacijos, kuri negali vykti, jei žmonės nemato naudos.

„Reiškia, tas apsisprendimas ir pasirinkimas taupyti energiją yra labai svarbus. (Taip pat – ELTA) keisti taršias namų šildymo formas į mažiau taršias. Žiedinė ekonomika ir jos sprendimai yra ir verslo sprendimai, čia nebus vien viešosios ir vien ES paramos lėšos, taip pat ir privačios lėšos. Tikiuosi, kad ir finansų sektorius, tai yra bankai, ieškantys galimybių, kur įdarbinti pakankamai žymias lėšas, kurias dabar turi indėlių sąskaitose, taip pat vertins šitą perspektyvą kaip rimtą ir dalyvaus šitame bendrame projekte“, – sakė I. Šimonytė.

„Naujos kartos plano“, kurio tikslas yra paskirstyti Lietuvai numatytas dotacijas iš ES Atsigavimo fondo, projekte numatyta, kad 37 proc., arba 823 mln. eurų, bus skirti žaliajai pertvarkai.

Kaip anksčiau pranešė finansų ministrė Gintarė Skaistė, žalioji pertvarka plano projekte susideda iš kelių dedamųjų: atsinaujinantys energijos šaltiniai, alternatyvių degalų gamybos skatinimas bei darnaus transporto komponentas – elektromobilių įkrovimo stotelių, alternatyvių degalų papildymo stotelių plėtra, taip pat taršių viešojo transporto priemonių keitimas į elektromobilius.

„Taip pat yra ambicija per ateinantį laikotarpį renovuoti tūkstantį daugiabučių, kurie bus renovuojami taikant inovacijas ir modulines konstrukcijas, kurios yra vienas iš inovatyviausių sprendimų, kuriuos gali šiandien pasiūlyti rinka“, – anksčiau sakė G. Skaistė.
Kornelija Mykolaitytė (ELTA)