Lietuva pareiškė paramą Čekijai, šiai šaliai išsiuntus su diplomatine priedanga dirbusius Rusijos žvalgybos agentus. Lietuvos prezidentas paragino ES lyderius pasekti Lietuvos ir kitų bendraminčių pavyzdžiu priimant ryžtingus solidarius sprendimus, sakoma pranešime.

Prezidentas taip pat pakvietė ES lyderius vieningai pareikšti solidarumą su Ukraina, kovojančia už savo suverenitetą ir teritorinį vientisumą. Pasak šalies vadovo, Rusijos agresija šalia Ukrainos rytinių sienų tęsiasi, yra netoleruotina ir grasinanti ES saugumui. Lietuvos vadovas pažymėjo, kad ES turi priimti konkrečius sprendimus, siekiant užkirsti kelią Rusijos agresyviai politikai kaimyninių valstybių atžvilgiu.

Šalies vadovas ragino numatyti efektyvias ir konkrečias paramos priemones karą išgyvenančiai Ukrainai.

Prezidentas susitikime akcentavo 35-ąsias Černobylio tragedijos metines, primindamas, kad pamokos nėra išmoktos, o saugumo standartų neatitinkanti Astravo atominė elektrinė yra reali dabartinė grėsmė visai ES.

ES lyderiams, kaip simbolinis priminimas apie Černobylio tragediją, buvo įteiktos Lietuvoje filmuoto serialo „Černobylis“ kopijos.

Plačiau ES santykių su Rusija klausimu planuojama diskutuoti gegužės 25–26 dienomis vyksiančioje Europos Vadovų Taryboje.