K. Glaveckas į parlamentą pernai buvo išrinktas pagal Liberalų sąjūdžio sąrašą, tačiau iš partijos frakcijos Seime buvo pasitraukęs.

E. Rudelienė BNS pirmadienį patvirtino apsisprendusi eiti į Seimą ir tai aptarusi su Liberalų sąjūdžio vadove, Seimo pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen bei partijos Trakų skyriumi.

„Pastarosios dienos nebuvo lengvos, pirmiausia dėl to, kad per anksti išėjo mūsų bendražygis, tikrai buvo sunkoka susidėlioti. Bet pasirinkau dirbti Seime“, – BNS pirmadienį sakė E. Rudelienė.

Ji sakė išgirdusi V. Čmilytės-Nielsen palaikymą, jog matant merės patirtį „būtų sustiprinta frakcija“.

Liberalų sąjūdis šiuo metu Seime turi 11 narių frakciją.

E. Rudelienė sakė kol kas neapsisprendusi, kuriame komitete dirbs, tai žada spręsti su frakcija, bet save įsivaizduotų dirbančią Švietimo ir mokslo ar Sveikatos reikalų komitetuose.

„Kai kandidatavau rudenį, sakiau, kad norėčiau dirbti Valstybės valdymo ir savivaldybių komitete. Bet tikrai žinau, kad kolega ten puikiai darbuojasi, tad šiuo metu galėčiau svarstyti apie Sveikatos arba Švietimo komitetus. Bet iš tiesų reikės tartis su frakcijos kolegomis“, – tvirtino politikė.

E. Rudelienė Trakų savivaldybei vadovauja nuo 2014-ųjų, dar iki tiesioginių merų rinkimų. 2015-aisiais ir 2019-aisiais ji buvo renkama į šias pareigas tiesiogiai.

Merei apsisprendus dirbti Seime, turės būti organizuojami nauji Trakų mero rinkimai.

Apie savo apsisprendimą politikė Vyriausiąją rinkimų komisiją žada informuoti šią savaitę.

E. Rudelienė pernai Seimo rinkimuose dalyvavo su Liberalų sąjūdžio sąrašu, taip pat kandidatavo Trakų–Vievio vienmandatėje apygardoje. Čia ji pateko į antrąjį turą, bet galiausiai nusileido socialdemokratui Kęstučiui Vilkauskui.

Politikas, ekonomistas, vienas Lietuvos laisvosios rinkos instituto įkūrėjų K. Glaveckas mirė penktadienį, per savo 72-ąjį gimtadienį.