Jis kreipėsi į savo feisbuko sekėjus ir teigė, kad „nenustoju Dievui dėkoti už mūsų Tautą!“.

„Kokią nuostabią dvasią mums davė Dievas! Be galo žaviuosi: mūsų Tauta visada stebino pasaulį narsiomis kovomis prieš kryžiuočius, prieš caro ir bolševizmo žvėriškumą. Mūsų Tauta visada gynė Laisvę.

Bet dabar išmušė skaudi valanda: verkia sena vyskupo širdis dėl baisios grėsmės Tautai.

Mano Tauta, kuo Tu nusikaltai, kad dabar savieji nori Tave sunaikinti? Valdantieji, kreipiuosi į Jus: jei sunaikinsite Šeimą, sunaikinsite ir Lietuvą.

Brangūs Lietuviai, visa širdimi jaučiu Jūsų mintis. Jūsų balsas gyvas mano dvasioje. Jūs skelbiate, Jūs šaukiate: „Dabar išmušė valanda ginti Šeimą, ginti Lietuvos ateitį, jos išlikimą. Tik visi kartu apginsime tai, kas mums brangu!“, - tikino kunigas.

J. Kauneckas prašė sekėjų, kad „te nesulaiko gąsdinimai, kad Didįjį Šeimos gynimo maršą rengia svetimos priešiškos jėgos“.

„Jūs įsitikinę, kad tai savieji išverstskūriai nori žūtbūt sugriauti Maršą. Ir Jūs su ašaromis šaukiate: „Mes nepasiduosime, niekas mūsų neišgąsdins, jokie trukdytojai nesulaikys, mes ginsime Šeimą – iš visų jėgų ginsime. Tikro lietuvio niekas negali sustabdyti“.

Dabar reikia gintis nuo savųjų, kaip nuo baisiausio priešo. Todėl tuo Maršu ir pakilote kovoti už Šeimą, už tai, kas lietuviui visada buvo brangiausia.

Sukilimus, kovas prieš okupantus lydėjo malda. Tad ir šį Maršą lydi malda: mes, Lietuvos vyskupai, kviečiame visus į maldos tiltą už Šeimą“, – tvirtino dvasininkas.

Taip pat priminė, kad gegužės 15-ąją, mėnesinių atlaidų dieną, jis melsis Krekenavoje prie grįžusio restauruoto 612 metų senumo stebuklingo Mergelės Marijos paveikslo.

„Juk Marija visada laimino lietuvių kovas. Su ašaromis maldausiu Maršą laiminti Maironio giesmės žodžiais: „Marija, Marija <...>, išgelbėk nuo priešo baisaus <...>, užstok prieš Aukščiausią Tu žmogų menkiausią“.

Išgirskite, gerieji Lietuvos žmonės, išgirskite – Marija tikrai laimina. Ir aš, vyskupas Jonas Kauneckas, laiminu Maršą. Visus Jus laiminu.“

Bažnyčios hierarchai nedalyvaus „Didžiajame šeimos gynimo marše“

Vilniaus ir Kauno arkivyskupai neketina dalyvauti gegužės 15 d. Vingio parke numatome rengti „Didžiajame šeimos gynimo marše“. Protesto akcijos rengėjų – Šeimų sąjūdžio – teigimu, renginyje tikimasi sulaukti 5–7 tūkst. žmonių.

Lietuvos vyskupų konferencijos pareiškime pažymima, kad Bažnyčia ir toliau nenuilsdama dės visas pastangas, kad mūsų šeimos liktų saugios ir galėtų netrukdomos gyventi, atsiliepdamos į savo pašaukimą.

„Bažnyčiai svarbi ne tik šeimos institucija apskritai, bet ir kiekviena konkreti šeima, nes šeimos gerovė yra vienas iš kertinių Bažnyčios misijos uždavinių bei esminių siekinių ne tik Bažnyčiai, bet ir visai visuomenei. Šeima – darnios ir laimingos visuomenės gyvavimo sąlyga.

Puoselėjant šeimos vertybes ir saugant šeimos institutą, skatiname tokį visuomenės narių bendradarbiavimą, kuris leistų rūpintis mūsų šeimomis bei kurtų sąlygas jų gerovei nenaudojant neapykantos kalbos ar užuominų į bet kokio – fizinio ar psichologinio – smurto naudojimą. Siekdami šeimos gerovės atpažinkime, jog nepaisant skirtingų įsitikinimų ar pažiūrų, kiekvieno visuomenės nario santykiai su kitu turi būti grindžiami abipuse pagarba ir artimo meile“, – rašoma LVK pranešime.

Organizatorius: Orlauskas pasakė tai, ką galvoja kas antras Lietuvos žmogus

Gegužės 15 dieną Vilniuje, Vingio parke, vyksiantis Šeimų gynimo maršas jau dabar kelia aistras viešojoje erdvėje. Jo organizatoriai kritikuojami dėl neapykantos kalbos, planuojamo susibūrimo pandemijos metu ar homofobinių nuostatų. Ko siekia šeimų gynimo maršo organizatoriai, į ką jis nukreiptas ir kodėl renginys sukėlė kelia tokias aistras viešojoje erdvėje?

Šeimų sąjūdžio iniciatorius Arvydas Daunys tikino, kad žmonėms, kurie domisi tokiais klausimais, klausimas yra akivaizdus.

„Tėvai jau nebegali rinktis, kaip auginti savo vaikus. Darželiuose dėstomi tokie dalykai, kurie neramina. Nenorėčiau dabar gilintis į visus šituos dalykus, žiniasklaidoje buvo pasirodę informacija apie visokias princo ir princo meiles. Čia nėra vienetiniai atvejai“, – Žinių radijo laidoje „Dienos klausimas“ teigė A. Daunys.

Paklaustas prieš ką kovoja šis Šeimų gynimo maršas, A. Daunys pradėjo vardinti svarbiausius klausimus.

Stambulo konvencija, partnerystės įstatymas. Tai preliudija į homoseksualių santuokų institutą. Apie tai viešai pasisakė ir Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Tomas Vytautas Raskevičius. Jie žengiami tol, kol nepradedami stabdyti, jie patys nesustos, mes tai matome ir žinome“, – aiškino jis.

A. Daunys tikino, kad Lietuva turi savo tradicijas ir jų pagrindu, anot jo, turi būti rengiami įstatymai.

„Visuomenė keičiasi natūraliai, bet ne per jėgos ar prievartos stumiamus įstatymus“, – sakė jis.

Socialinėje erdvėje daug dėmesio sulaukė humoristo Artūro Orlausko komentarai apie šio mitingo planavimą, jis kaltintas net neapykantos kalbos naudojimu. Jis žadėjo „nušluoti nafik tą Seimą“, kalbėjo apie galimą parlamento apsupimą, jei jų reikalavimai ir pozicijos nebus išgirstos.

A. Daunys teigė, kad A. Orlausko pareiškimai tėra emocijos. Jis aiškino, jog tiesiog buvo išsakyti žodžiai, kurie sukasi daugelio galvoje.

„Čia emocinis pareiškimas. (…) Būkime teisingi, jis pasakė tai, ką galvoja kas antras Lietuvos žmogus. Nes seimo nariai spjaunu į mus po du kartus į dieną“, – sakė jis.

Šeimų sąjūdžio iniciatorius teigė, kad A. Orlauskas yra tiesiog „atviresnis“, o kiti tiesiog nutyli.

Renginio organizatoriai tikisi, kad mitinge dalyvaus apie 7 tūkstančių žmonių. Tokiam protestui balandžio mėnesio pradžioje Vilniaus miesto savivaldybė išdavė leidimą.

Žinių radijo laidos „Dienos klausimas“ klausytojas aiškino, kad reikėtų labai pagalvoti, ar už viso renginio nestovi pragmatizmas ir noras pakliūti į valdžią.

Naujienų portalo „15min.lt“ žurnalistė Lauryna Vireliūnaitė laidoje teigė, kad tai yra labiau neapykantos ir karantino nuovargio renginys.

Kalbama ir apie koncertinę protesto vietą

Delfi jau rašė, kad Šeimų sąjūdis savo internetinėje svetainėje rašo, kad maršas rengiamas dėl „ideologinio karo metodais vykdomos agresyvios genderistinės propagandos ir valdančiosios daugumos rengiamų įstatymų, prieštaraujančių Tautos referendumu priimtai Lietuvos Respublikos Konstitucijai“.

Patys renginio organizatoriai dar balandžio 8 dieną paskelbė, kad leidimas organizuoti šį protestą yra gautas.

Žadama, kad automobilių kolona pajudės iš Klaipėdos į Vilnių, pakeliui prisijungiant kitų regionų dalyviams, visi susirinks į „visos Lietuvos vienybės ir protesto mitiną Vingio parke“.

Maršo organizatoriai skelbia, kad prisijungus visų rajonų dalyviams, „maršo atkarpoje nuo Kauno iki Vilniaus galimas magistralės perkrovimas, todėl prašome rimties ir susitelkimo. Būkime draugiški kitiems dalyviams ir tolerantiški pareigūnams, nes jie mūsų tautos dalis. Manome, kad šioje atkarpoje automobilių skaičius gali siekti 700–2000 (lengvųjų automobilių)“.

Organizatoriai protesto taisyklėse užsimena ir apie „koncertinę protesto akcijos vietą“.

Delfi primena, kad praėjusią savaitę Vyriausybė švelnino karantino sąlygas. Nuo šio pirmadienio leidžiami renginiai, kai juose dalyvauja ne daugiau kaip 150 žiūrovų, laikantis nustatytų reikalavimų.

Renginius uždarose erdvėse leidžiama organizuoti, kai užpildoma ne daugiau kaip 30 proc. visų sėdimųjų vietų, užtikrinant bilietų platinimą elektroniniu būdu ir (arba) žiūrovų registravimą, kad vyresni nei 6 metų žiūrovams dėvi kaukes, taip pat kitas valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas sąlygas.