Nedraugiškomis šalimis Rusija dabar laikys JAV, Lietuvą, Latviją, Estiją, Sakartvelą, Ukrainą, Lenkiją, Čekiją ir Jungtinę Karalystę.

Rusijos užsienio reikalų ministerija apie planus paskelbti nedraugiškų šalių sąrašą pranešė pirmadienį. Pasak URM atstovės Marijos Zacharovos, sąrašas buvo sudarytas prezidento Vladimiro Putino nurodymu.

Prezidento įsaku „nedraugiškų“ valstybių atstovybėms draudžiama samdyti „fizinius asmenis Rusijos Federacijos teritorijoje“.

Vyriausybė prireikus galės keisti nedraugiškų šalių sąrašo sudėtį.

Rusija apie tokio sąrašo sudarymą paskelbė virtinei šalių išsiuntus rusų diplomatų, demonstruojant solidarumą su Čekija, praeitą šeštadienį paskelbusia personae non gratae 18 Rusijos diplomatinių darbuotojų, kurie, kaip nurodė žvalgybos tarnyba, buvos specialiųjų tarnybų agentai.

Baltijos šalių ir Slovakijos ambasadoriai iškviesti į Rusijos URM

Rusijos užsienio reikalų ministerija antradienį iškvietė Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Slovakijos ambasadorius, jie turės prisistatyti kitą dieną.

„Trečiadienį į URM iškviesti Baltijos šalių ir Slovakijos pasiuntiniai“, – nurodė ministerija.

Balandžio 17 dieną Čekijos vyriausybė apkaltino Rusijos karinės žvalgybos agentūrą GRU 2014 metais surengus sprogdinimą ginklų sandėlyje šalies rytuose ir paskelbė išvaranti 18 rusų diplomatų, kuriuos pavadino šnipais. Šie veiksmai išprovokavo piktą diplomatinį ginčą su Maskva.

Praeitą antradienį Čekijos vidaus reikalų ministras Janas Hamačekas paprašė šalies partnerių Europos Sąjungoje ir NATO iš solidarumo su Praha išsiųsti Rusijos diplomatų.

Netrukus Čekijos kaimynė Slovakija, taip pat Lietuva, Latvija ir Estija paskelbė, jog drauge išsiųs iš viso septynis rusų diplomatus.

Pirmadienį jų pavyzdžiu pasekė Rumunija, paliepusi išvykti vienam rusų diplomatui.

Tvyrant padidėjusiai diplomatinei įtampai su Vakarų valstybėmis Maskva antradienį paskelbė Rusijai nedraugiškų šalių sąrašą, į kurį buvo įtrauktos devynios valstybės – JAV, Lietuva, Latvija, Estija, Sakartvelas, Ukraina, Lenkija, Čekija ir Jungtinė Karalystė.