„Prezidentas sakys kalbą Lenkijos Seime, dalyvaus prezidentų diskusijoje apie Europos Sąjungą“, – BNS sakė G. Nausėdos atstovas spaudai Ridas Jasiulionis.

Plačiau vizito programą ketinama pristatyti šį ketvirtadienį. Vizitas planuojamas gegužės 2–3 dienomis.

Tuo metu premjerės atstovė spaudai Rasa Jakilaitienė BNS patvirtino, kad M. Morawieckis su darbo vizitu Lietuvoje lankysis sekmadienį.

Numatoma, kad Lenkijos Vyriausybės vadovas susitiks su premjere Ingrida Šimonyte, dalyvaus kituose suplanuotuose renginiuose, apie juos taip pat ketinama informuoti vėliau šią savaitę.

Lietuvos Vyriausybė pernai patvirtintoje Gegužės 3-iosios Konstitucijos minėjimo programoje numatė surengti abipusius valstybių vadovų vizitus, organizuoti Lietuvos Konstitucinio Teismo susitikimą su Lenkijos Tribunolu Varšuvoje.

Taip pat planuota parengti ir išleisti pilną Gegužės 3-iosios Konstitucijos dokumentų rinkinį ir jo vertimą, su šia sukaktimi susieti moksleivių istorijos olimpiadą, organizuoti seminarus, diskusijas, koncertus ir kitus renginius tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.

1791 metais gegužės 3-iąją priimta ATR Konstitucija buvo pirmasis toks rašytinis dokumentas Europoje. Lenkijoje gegužės 3-oji yra svarbi valstybinė šventė, tuo metu Lietuvoje ši data minima kukliau, nes Konstitucija, kai kuriais vertinimais, sumažino Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės savarankiškumą bendroje valstybėje su Lenkija.