Prieš mėnesį Nacionalinė teismų administracija skelbė, kad A. Valantinas Pretendentų į teisėjus atrankos komisijos buvo atrinktas kaip vienas iš trijų geriausių kandidatų į LAT Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjo pareigas.

Kartu su juo tinkamiausiais atrinkti Apeliacinio teismo teisėjas Alenas Piesliakas ir socialinių mokslų srities teisės krypties daktaras Andrius Nevera.

Komisijai pateikus savo išvadą, prezidentas pats atsirenka, jo nuomone, tinkamiausią pretendentą, išvados yra rekomendacinio pobūdžio ir nesaisto šalies vadovo.

A. Valantinas Apeliaciniam teismui vadovavo penkerius metus, jo kadencija baigėsi balandžio 16 dieną, 2018–2020 metais jis taip pat ėjo ir Teisėjų tarybos pirmininko pareigas.

35 metų teisinio darbo patirtį turintis A. Valantinas yra dirbęs ir Vilniaus apygardos teisme, Jonavos rajono apylinkės teisme, ir Vilniaus miesto apylinkės teisme, buvo pastarųjų dviejų teismų pirmininku.

2005–2010 metais A. Valantinas vadovavo Generalinei prokuratūrai, iš šio posto pasitraukė po neigiamų Seimo išvadų dėl prokuratūros darbo tiriant vadinamąją pedofilijos bylą Garliavoje.

Pagal Konstituciją, Aukščiausiojo Teismo teisėją skiria Seimas prezidento teikimu.