Vyriausiosios rinkimų komisijos skelbiamais duomenimis, sekmadienį apylinkėse iki 10 val. balsavo 3,57 proc. rinkėjų.

Per keturias išankstinio balsavimo dienas – kultūros centre, specialiuosiuose paštuose ir namuose – savo valią pareiškė 10,31 proc. rinkėjų.

Prieš dvi savaites pirmajame ture rinkėjai buvo šiek tek aktyvesni – iki 10 val. balsavimo dieną savo valią buvo pareiškę 4,29 proc. rinkėjų, o iš anksto balsavę – 10,53 proc. rinkėjų, tad bendras aktyvumas siekė 14,82 proc. rinkėjų.

Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė sako, kad rinkimai vyksta ramiai – iki šiol nėra gauta nei vieno pranešimo apie galimus įstatymo pažeidimus.

„Kalbant apie pranešimus apie galimus rinkimų įstatymo pažeidimus tiek balsavimo iš anksto metu, tiek ir agitacijos draudimo laikotarpiu, tiek šiandien, VRK nėra gavusi pranešimų apie sisteminius rinkimų įstatymų pažeidimus, neleistiną rinkimų agitaciją, neteisėtą rinkėjų pavežėjimą, bandymą papirkti rinkėjus ar vienaip ar kitaip įtakoti jų valią. Džiaugiamės tokia statistika“, – per spaudos konferenciją sekmadienį sakė L. Matjošaitytė.

Sekmadienį Radviliškio rajono savivaldybės gyventojai antrajame rinkimų ture renka naują merą. Balsavimo apylinkės darbą pradėjo 7 val. ir baigs 20 valandą. Iki balsavimo pabaigos galioja agitacijos draudimas. Radviliškio mero rinkimuose gali dalyvauti 30 tūkst. 858 rinkėjai.

Radviliškio mero rinkimų antrajame ture varžosi du daugiausiai balsų per pirmąjį turą surinkę kandidatai: Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų iškelta Jolanta Margaitienė ir Lietuvos žaliųjų partijos atstovas Vytautas Simelis.

J. Margaitienė šiuo metu eina savivaldybės administracijos direktorės pareigas, V. Simelis yra savivaldybės Paveldosaugos ir turizmo poskyrio vedėjas.

Pirmajame ture prieš dvi savaites dėl mero posto iš viso varžėsi septyni kandidatai.

Laisva Radviliškio rajono mero vieta liko, kai meras konservatorius Antanas Čepononis pernai spalį buvo išrinktas Seimo nariu.