„Modestas Gelbūda visą savo karjerą paskyrė vadybos praktikai, aktualiems tyrimams ir inovacijoms organizacijų vadyboje. Savo patirtį jis sukaupė įvairiose viešojo, nevyriausybinio ir privataus sektorių organizacijose visame pasaulyje. Neabejoju, kad jo ekspertinės žinios ir požiūris sustiprins Seimo kanceliariją ir užtikrins sklandų darbą“, – teigė V. Čmilytė-Nielsen.

Prof. M. Gelbūda apsigynė socialinių mokslų daktaro disertaciją tarptautinio verslo ir vadybos srityje Alborgo universitete, Danijoje. Doktorantūros metu jis dirbo vizituojančiu doktorantu Stanfordo universitete (JAV) ir Upsalos universitete (Švedija). M. Gelbūda yra vienas iš Baltijos lyderystės ugdymo instituto įkūrėjų. Jis taip pat ėjo Žinių ekonomikos forumo tarybos nario, Personalų vadovų profesionalų asociacijos valdybos nario pareigas ir šiuo metu eina Nacionalinės moksleivių akademijos Ekonomikos ir vadybos sekcijos vadovo pareigas.

Seimo statute įtvirtinta, kad parlamento kancleris yra Seimui bei jo valdybai atsakingas ir atskaitingas valstybės tarnautojas – Seimo kanceliarijos vadovas. Seimo kanclerį įstatymų nustatyta tvarka 5 metams skiria ir iš pareigų atleidžia Seimas.

Seimo valdybos sprendimu, šiuo metu laikinai Seimo kanclerio pareigas eina Seimo kanceliarijos Dokumentų departamento direktorė Vaida Servetkienė.