„Jų (planų – BNS) neatisakyta, dar vyksta derinimai su suinteresuotomis institucijomis. Su savivaldybe jau suderinome, architekto pritarimus turime, bet dar nėra galutinių parašų, kad tas projektas įsibėgėtų“, – žurnalistams sakė VAT direktorius Rymantas Mockevičius.

Jo teigimu, tokiam projektui įgyvendinti šiemet nebūtų ir lėšų.

„(...) yra kitų poreikių, reikia pinigų virusui valdyti, nes mes visada šalia, reikia pirkti specialią įrangą, kaukių, pirštinių, dezinfekcinių skysčių“, – teigė tarnybos vadovas.

Apie sumanymą aptverti parlamento rūmų ir Nepriklausomybės aikštės perimetrą apsauginiais stulpeliais VAT vadovybė prabilo daugiau nei prieš ketverius metus, tačiau to nepadaryta iki šiol.

Anot R. Mockevičiaus, siekiama aptverti Seimo rūmus ir prie jų esančią aikštės teritoriją, kad vykstant renginiui, kuriame dalyvauja tūkstančiai žmonių, būtų galima užtikrinti fizinę apsaugą.

„Bus apsauginiai stulpeliai aplink Seimo perimetrą, ir kur yra įvažiavimai į teritoriją, kai niekas nevažiuoja, jie bus pakelti, o judant kortežui bus nuleisti“, – tvirtino VAT direktorius.

Pasak jo, stulpeliai netrukdys pėstiesiems judėti.

Apie metro aukščio stulpeliai būtų įrengiami taip, kad prie Seimo nebūtų galima privažiuoti transporto priemonėmis.

Tokių saugumo priemonių pasaulyje imtasi, kai buvo surengti keli teroro aktai sunkvežimiams rėžiantis į minią.

Apsauginiai stulpeliai jau stovi Vyriausybės pastato prieigose.