Merė pažymi, kad kai kuriuos asmenis galėjo išgąsdinti ir viešoje erdvėje dažnai girdima neigiama informacija apie vakcinas.

„Aš raginu visus, ir savo skyrių vedėjus, ir seniūnus, kad jie įtikintų save, kad be skiepų nieko nebus, kad mes turim rūpintis ne tik savo šeimos nariais, bet ir visais žmonėmis, kurie yra aplink mus. Jeigu mums nepavyks įtikinti, tuomet ant mūsų sąžinės gali būti tai, kad žmonės miršta“, – po susitikimo su premjere, atsakinėdama į žurnalistų klausimus, kalbėjo Vilniaus rajono merė.

Ji teigia, kad kai kuriose savivaldybės seniūnijose skiepytis atsisako net pusė gyventojų, tačiau M. Rekst tvirtina, kad savivaldybės administracija toliau dirbs, siekdama paskatinti gyventojus rinktis vakciną.

„Yra tokių vietovių, kur, kaip informavo seniūnai, 30 proc. nesutiko skiepytis, yra ir 50 proc., bet mes nenuleidžiam rankų ir dirbsim toliau, bandysim įtikinti“, – sakė Vilniaus rajono merė, pažymėdama, kad skiepų šioje savivaldybėje vengia ne tik senjorai, bet ir jaunimas.

Tačiau merė tvirtina, kad situacija yra gerėjanti, o paskiepyti daugiau žmonių padeda ir tokios priemonės, kaip geltonųjų mokyklinių autobusų naudojimas pavežant žmones iki vakcinacijos centrų. Visgi, M. Rekst nuomone, pagrindine kliūtimi vakcinacijai tapo per daug dažnai pasirodanti neigiama informacija apie vakcinas.

„Mano nuomone, iš tiesų per daug neigiamos informacijos gauna žmonės ir mažiau teigiamos, ką duoda skiepai. Daugiau informacijos, žiūrint televiziją ir socialiniuose tinkluose eskaluojama dažnai, kad susirgo 6 žmonės iš 7 mln. po „Johnson&Johnson“ ar kitų ten vakcinų“, – sakė ji, pridurdama, kad kraujo krešulių susidarymo atvejai, apie kuriuos pranešama po vakcinacijos, nėra skiepo padarinys.

„Tai dėl krešulių irgi miršta žmonės, ir iki tol buvo tokių ligų labai nemažai. Tai, mano nuomone, per daug yra informacijos viešoje erdvėje, kad nelabai gerai tie skiepai kai kurie“, – tvirtino M. Rekst.

ELTA primena, kad, Statistikos departamento duomenimis, sparčiausiai savo 65 metų ir vyresnius gyventojus skiepija Birštonas ir Jurbarkas. Neringos miesto savivaldybėje jau praėjusią savaitę buvo paskiepyti visi 501 šios savivaldybės senjorai. Tuo metu Šalčininkai, Visaginas ir Vilniaus rajonas jau trečią savaitę išlieka vakcinacijos reitingų dugne.

Šalčininkuose iki praėjusios savaitės pabaigos buvo paskiepyti vos 849 vyresni nei 65 metų gyventojai (16,5 proc.), o Visaginas praėjusį savaitgalį pasiekė 20 proc. paskiepytų asmenų šioje amžiaus grupėje. Tuo metu Vilniaus rajone buvo paskiepyta apie trečdalį 65+ amžiaus grupės gyventojų.