„Kol vyksta diskusija ir visos suinteresuotos institucijos ieško teisinio kelio, prieš dvejus metus pasirašytą susitarimą dėl Arūno ir Vidos Sniečkų gyvenimo muziejuje galima pratęsti“, – teigiama savivaldybės pranešime.

Sniečkai 2019 metais atsisakė siūlomo savivaldybės būsto ir pažadėjo iki 2021 metų gegužės 21 dienos išsikraustyti iš „Juškynės“.

Tačiau, anot savivaldybės, atėjus sutartam laikui, muziejininkas apsigalvojo ir viešai pareiškė, kad niekur nesikels. Be to, imta rinkti parašus, kalbėti apie protesto akcijas.

Trečiadienį per Seimo Kultūros komiteto posėdį Kauno rajono vicemeras Paulius Visockas sakė, kad muziejų remontuoti būtina, jis turi atitikti sanitarinius ir higienos reikalavimus, būti pasiekiamas žmonėms su negalia.

Vicemeras teigė, kad šiuos darbus norėta spėti įvykdyti iki 2022 metų, kai Kaunas ir Kauno rajonas taps Europos kultūros sostine.

„Atsiradus emociniam fonui nenorime drastiškų priemonių priimti, norime susitarti“, – kalbėjo P. Visockas.

Jis pabrėžė, kad uždaryti Juškų muziejaus niekas neketino ir neketina, taip pat nežadama iš pareigų atleisti dabartinių jo darbuotojų.

Kauno rajono savivaldybės muziejaus direktorius Zigmas Kalesinskas tvirtino, kad šiuo metu įstatymai neleidžia žmonėms gyventi muziejaus patalpose.

Seimo komiteto posėdyje dalyvavęs A. Sniečkus teigė, kad jis su žmona gyvena ne pačiame muziejuje, o 20 kvadratinių metų ploto priestate. Tačiau šis būstas nėra įteisintas kaip tarnybinis butas.

Muziejus buvusioje Vilkijos parapijos klebonijoje visuomenininkų iniciatyva pradėtas kurti sovietmečiu, o 1990 metais jo steigėju tapo Kauno rajono savivaldybė.

Arūno Sniečkaus ir jo žmonos Vidos pastangomis muziejuje sukaupta šimtai eksponatų. Vieni vertingiausių – A. Juškos rankraščiai, šio tautosakininko ir etnografo užrašytos liaudies dainos, padavimai.

„Juškynėje“ vyksta tarptautiniai dūdmaišininkų festivaliai, švenčiamos kalendorinės šventės, rengiamos etnografinės vakaronės, plenerai.