„Pareigūnas yra prisiekęs valstybei ir, mūsų nuomone, tai nedaro garbės profesinei sąjungai ir jam pačiam, kaip pareigūnui, veržtis pirmam. Pareigūnas pirmiausia turi pagalvoti apie savo saugomus žmones, jo pareiga yra vadovautis tuo, kad pirmoje eilėje yra žmonės, o antroje – pareigūnai“, – Eltai teigė Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos pirmininkas S. Džiautas.

ELTA primena, kad policijos pareigūnai trečiadienį prie Vyriausybės rūmų surengė protesto akciją, kuria išreiškė nepasitenkinimą valdžios sprendimu atsisakyti skiepyti pareigūnus pagal prioritetinę tvarką.

Profsąjungos pirmininkas pripažįsta, kad valstybėje būta nesusipratimų dėl prioritetinių grupių vakcinacijos, tačiau, pasak jo, visgi reikėtų pasitikėti Vyriausybės sprendimais.

„Tvarka, kurią nustatė Vyriausybė, manyčiau, nėra kvestionuotina. Galbūt buvo piktnaudžiavimų, kuomet ir be eilės, ir ne prioriteto tvarka buvo skiepijama, tačiau tai turi spręsti teisėsauga, o pareigūnai turi skiepytis sulaukę savo eilės“, – sakė pirmininkas.

Be to, S. Džiauto teigimu, nemaža dalis ugniagesių jau yra vakcinuoti, o likusi dalis bus vakcinuojami jau artimiausiu metu, todėl, anot pirmininko, reikšti nepasitenkinimą Vyriausybei nėra pagrindo.

„Jau nuo ketvirtadienio įsakymu patvirtinta, kad bus skiepijami pareigūnai, o didelė dalis jau yra paskiepyti ir sudarytos tam sąlygos, tai problemos čia nėra“, – pažymėjo profsąjungos pirmininkas.
„Šiuo metu, nekalbant apie savivaldybes, jau yra paskiepyta apie 750 iš 3300 departamento (Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie VRM – ELTA)“ darbuotojų“, – Eltai sakė S. Džiautas.