Vidutiniškai kasdien Palangoje dirba iki 4 policijos ekipažų, o savaitgalį jų bus 12. Pareigūnai patruliuos ir pėsčiomis, motociklais, stebės prekybos centrus, privačius vakarėlius, į pagalbą ateis ir pasieniečiai, policijos rėmėjai.

„Išgirdome Palangos mero Vaitkaus nuogąstavimus, kad šis savaitgalis gali būti Palangai sudėtingesnis nei įprasta vien dėl to, kad yra atlaisvintas susisiekimas tarp savivaldybių. Visiškai natūralu, kad Lietuvos žmonės yra išsiilgę jūros, Palangos. Pagal tai, kad yra užpildytos rezervacijos, išpirktos vietos, tai galima teigti, kad judėjimas į Palangą bus“, – penktadienį Palangoje žurnalistams sakė R. Požėla.

Jis pažymėjo, kad policija akcentą skirs viešosioms vietoms ir susibūrimų jose kontrolei.

„Dirbs ne tik Palangos miesto policijos pareigūnai, bet ir aplinkinių rajonų policijos pareigūnai. Taip pat planuoja dirbti ir centrinės Kelių policijos tarnybos pareigūnai, galbūt naudosime ir motociklus, užtikrinant eismo kontrolę“, – teigė komisaras.

Jis paaiškino, kad pareigūnai viešose vietose naudos įspėjamuosius garso įrašus, stebės ir prekybos centrų veiklą.


„Vakarėliai. Kaip žinia, ta pati politika, kaip ir visoje Lietuvoje. Tikrai policija preciziškai reaguoja į pranešimus ir patys proaktyviai identifikuoja tokias vietas. Ten, kur bus nustatyti pažeidimai, policija iš tokių vakarėlių išvažiuos užtikrinę, kad tokie vakarėliai yra pasibaigę“, – pabrėžė pareigūnas.

R. Požėla taip pat pabrėžė, kad likusioje Lietuvoje pastebimos aktyvios kaimo turizmo sodybų rezervacijos, taigi pareigūnai skirs dėmesį ir tam.

Foto: Aldas Ten / F360.LT

Po susitikimo su kurorto meru Šarūnu Vaitkumi, R. Požėla patikino, kad policijos pareigūnai Palangoje vasarą pasitiks su atnaujinta technika, atidžiau stebės vaizdo kamerų transliacijas, pasitelks policijos rėmėjus.

„Tikrai bus maksimalus dėmesys Palangai. Šią vasarą policija pasitiks atsinaujinusi, keletas naujų automobilių pasieks Palangą. Tikimės, kad naudosime dronus, galbūt mums pavyks nupirkti papildomų keturračių Palangai tam, kad būtų galima efektyviai patruliuoti paplūdimiuose“, – kalbėjo pareigūnas.

Meras: ketvirtadienį buvo užrezervuota apie 80 proc. dirbančių viešbučių vietų

Savo ruožtu Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus sakė, kad kurortas ruošiasi žmonių antplūdžiui, tačiau siekiama užtikrinti visų karantino sąlygų laikymąsi.

„Kadangi galioja dar karantino sąlygos, tai mes paprašėme policijos įjungti vasaros režimą Palangoje. Išskirtinio nieko nėra, tikrai nebus, kad policija visur stovės ir visus tikrins, bus paprasčiausiai vasaros – sutelktas dėmesys į Basanvičiaus gatvę, tiltą ir vakare“, – pažymėjo kurorto meras.

Šarūnas Vaitkus

Jis paragino žmones nepamiršti sąmoningumo.

„Reikia suprasti, kad ta atsakomybė yra visų žmonių. Tuos karantino reikalavimus, kurie šiandien galioja, reikia vykdyti. Išskirtinių priemonių nėra – važinėkite dviračiais, vaikščiokite mišku, pajūriu, kvėpuokite grynu oru, jokių problemų nėra. Svarbiausia, kad nebūtų daug žmonių, įvairių vakaronių, nes ten dažniausiai yra užsikrėčiama, laikykitės atstumo“, – sakė Š. Vaitkus.

Mieste, pasak jo, budės ir savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus pareigūnai.

„Vakar buvo kalbėta, kad apie 80 proc. dirbančių viešbučių yra rezervuota. Iš esmės savatgaliui gali būti ir visas 100 proc. tų, kurie atsidarė. Didieji viešbučiai, kiek žinau, dar neatsidaro ir dar lieka viso apgyvendinimo sektoriaus klausimas – tiek būtų, tiek apartamentų, vilų, privačių namų nuoma. Informacijos, kiek yra išnuomota privataus apgyvendinimo sektoriaus mes neturime“, – teigė Š. Vaitkus.

Jis paragino palangiškius apsirūpinti būtiniausiomis prekėmis iš anksto, nes poilsiautojai dėl uždarytų lauko kavinių gali užlūsti ir prekybos centrus, parduotuves.

Š. Vaitkus taip pat akcentavo, kad, jo nuomone, jau laikas leisti atsidaryti lauko kavinėms, laikantis atstumų ir visų epidemiologinės saugos reikalavimų.

„Oras šyla. Matyt geriau ne kažkur eilėje stovėti ir laukti maisti išsinešimui, bet leisti verslui išsinešti staliukus į kiemą, (...) nes vis vien tai vyksta. Basanavičiaus gatvėje laukia žmonės maisto išsinešimui, stovi eilėje ir vėliau ant suoliukų valgo. Nebėra jokios racijos nepaleisti lauko erdvių. Uždaros erdvės – taip, nes tas atvejų skaičius didėja“, – pridūrė Palangos meras.