„Kaip ir turbūt visiems žmonėms, man kelia nerimą tai, kad iš anksto pasako viena, po kelių dienų padaro kita, ir Vyriausybės nariai komunikuoja skirtingą informaciją. Jau prieš gerą mėnesį siuntėme savo pasiūlymus Vyriausybei, ką reikėtų padaryti. Jau tada rekomendavome, kad reikia aiškiai numatyti ir skiepijimo planus, ir komunikacijos dalykus, bet, deja, viskas – pasroviui“, – penktadienį „Žinių radijo“ laidai „Opozicija“ kalbėjo A. Sysas.

Parlamentaro vertinimu, toks nenuoseklumas turi pasekmių.

„Pirmiausia yra komunikacija, po to yra veiksmai. Žmonės nušluosto dulkes, ruošiasi atidaryti parduotuves, iš vakaro pasako, kad viskas gerai (ir tai pasako ministras, o ne kas nors kitas), o iš ryto jau premjerė pasako, kad „ne, atleiskite, to nebus“, – sakė A. Sysas.

Kad neatidaro prekybos tinklų, „keistai atrodo“

Parlamentarui keista, kodėl, kaip buvo tikimasi, nuo pirmadienio neatveriami prekybos tinklai.

„Į ne maisto pramonės parduotuves nemanau, kad tiek žmonių eitų, kiek į maisto parduotuves, tas neatidarymas man keistai atrodo“, – kalbėjo A. Sysas.

Pasak parlamentaro, „mokslininkai jau dabar sako“, kad dažniausiai žmonės užsikrečia darbo arba gyvenamojoje vietoje.

„Patys piliečiai gi matome, kad laikosi daugiau drausmės, be reikalo nevažiuoja. Yra dalis žmonių, kurie rizikuoja, nori aštrių pojūčių, bet kita dalis, mes jau daugiau kaip metai gyvename pandemijos situacijoje, tai baimės yra pakankamai didelės. Net turint vakciną dalis nenori skiepytis, nes yra apsėsti visokių baimių“, – sakė A. Sysas.

Jis taip pat pabrėžė, kad socialdemokratai jau ir anksčiau Vyriausybei siūlė suteikti daugiau galimybių savivaldai priimti sprendimus.

„Tai yra pasitikėjimas ir regionine valdžia, ir regiono piliečiais. (…) Vien draudimais nieko nepasieksime, turime mokytis gyventi tokioje situacijoje“, – sakė A. Sysas.

Išsakymą palaikymą pareigūnams

Socialdemokratas teigė palaikąs šią savaitę dėl skiepų protestavusius pareigūnus.

„Palaikau tą akciją, nes jie priminė valdžiai, kad yra tokia grupė pareigūnų, kuri stovėjo keliuose, kai sugalvojo užkardyti įvažiavimus, ir per dieną patikrindavo dešimtis tūkstančių automobilių, kuriuose gali būti ir užsikrėtusių žmonių. Jie tiesiogiai dirba su piliečiais, todėl aš manau, kad reiškia visiškai teisingą norą būti paskiepytiems“, – sakė A. Sysas.

Parlamentaras atkreipė dėmesį, kad į tokius pareigūnų reikalavimus iš karto buvo reakcija.

„(Kitu atveju) reakcija galbūt būtų vėlesnė“, – teigė A. Sysas.