Artėjant Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nario – mero rinkimams Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) informuoja, kad balsavimas iš anksto vyks balandžio 7-8 dienomis, nuo 8 ryto iki 20 valandos vakaro Radviliškio miesto kultūros centre, Maironio g. 10, Radviliškyje.

Balsavimas specialiuose punktuose bus organizuojamas balandžio 7-9 dienomis sveikatos priežiūros įstaigose, globos namuose, įkalinimo vietose ir kt.

Balsavimas namuose vyks balandžio 9–10 dienomis. Jo metu balsuos rinkėjai, turintys teisę balsuoti namuose: neįgalieji, neįgaliuosius namuose slaugantys ar juos prižiūrintys asmenys, dėl ligos laikinai nedarbingi žmonės, sulaukę 70 metų ir vyresni asmenys bei rinkėjai, esantys saviizoliacijoje dėl COVID-19 ir pateikę prašymus balsuoti namuose.

Balsavimas rinkimų dieną vyks balandžio 11-ąją – pagrindinę Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nario – mero rinkimų dieną, kai rinkėjai balsuos savo apylinkėje nuo 7 ryto iki 20 valandos vakaro.

Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nario – mero rinkimuose balsuoti turi teisę tik tie rinkėjai, kurie yra deklaravę savo gyvenamąją vietą Radviliškio rajono savivaldybėje likus 90 dienų iki rinkimų, t. y. iki š. m. sausio 11 dienos.

Kaip praneša VRK, bet kurio balsavimo metu rinkėjui užteks turėti tik asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, kuriame yra nuotrauka ir asmens kodas – pasą, asmens tapatybės kortelę, vairuotojo ar pensininko pažymėjimą. Taip pat maloniai prašoma rinkėjų dėvėti veidą ir nosį dengiančias apsaugos priemones bei atsinešti savo rašiklius.

Kaip ELTA jau skelbė, dalyvauti šių metų balandžio 11 d. vyksiančiuose rinkimuose VRK sprendimu užregistruoti 7 kandidatai: Jurgis Baublys (Darbo partija); Aurimas Gaidžiūnas (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga); Gediminas Lipnevičius (išsikėlęs pats); Jolanta Margaitienė (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai); Kazimieras Račkauskis (Lietuvos socialdemokratų partija); Mantas Reutas (Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis); Vytautas Simelis (Lietuvos žaliųjų partija).

Radviliškio rajono savivaldybės mero vieta atsilaisvino ilgamečiam buvusiam šios savivaldybės merui Antanui Čepononiui tapus Seimo nariu.