Kauno vakcinavimo centre iškart po šventų Velykų planuojamas nemenkas pacientų antplūdis: greta 65+ amžiaus grupės senjorų savarankiškai ar su artimųjų pagalba registruotis internete gali turintieji lėtinių ligų, taip pat mokytojai, dėstytojai ir pilnametystės sulaukę abiturientai, teigiama Kauno savivaldybės pranešime.

Pasitelkus Kauno miesto poliklinikos ir Registrų centro prižiūrimus „e.sveikatos“ duomenis, informacija apie lėtinėmis ligomis sergančius asmenis jau sukelta į skaitmeninę platformą, todėl galimybė individualiai registruotis skiepams šiuo metu turi būti prieinama daugiau kaip 100 tūkst. kauniečių. Nemaža jų dalis dar šeštadienį sulaukė informacinių SMS pranešimų ir jau per artimiausias dienas bus pakviesti atvykti į vakcinavimo centrą Kauno ledo rūmuose.

Gyventojai raginami suskubti savarankiškai tikrinti savo asmens kodus ir registruotis iki pirmadienio popietės. Tai užtikrintų galimybę jiems būti paskiepytiems dar antradienį ar trečiadienį. Nepanaudojus visų šiuo metu atvertų laisvų registracijų, jos pagal sąrašus bus pasiūlytos kitiems prioritetinių grupių pacientams, todėl pavėlavusieji turės laukti savo eilės.

„Matant, kaip rezultatyviai iki šiol sekasi Kauno miesto poliklinikos medikams skiepyti kauniečius vakcinavimo centre, manau, visi sutiks, kad būtų nesąžininga šiems žmonėms dirbti ir šventinėmis dienomis. (...) Esu tikras, kad šiuo metu Kauno miestui skiriamą vakcinų kiekį nesunkiai išnaudosime per likusias darbo dienas“, – pranešime sakė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Tuo pačiu registruotis kviečiami ir mokytojai, dėstytojai bei 18 metų sulaukę abiturientai, kurie buvo apsisprendę skiepytis, bet dėl vienokių ar kitokių priežasčių neatvyko į vakcinavimo centrą. Jų duomenys saugomi sistemoje, kad bet kada galėtų pakartotinai pakliūti į eilę vakcinavimui.

Vien Velykų išvakarėse Kaune per dvi dienas pasiskiepijo beveik 6 tūkst. žmonių.