Praėjusią savaitę socialinės globos namuose buvo užregistruoti trys besitęsiantys koronavirusinės infekcijos protrūkiai. Tai, pasak NVSC Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėjos, laikinai vykdančios direktoriaus funkcijas Giedrės Aleksienės, geri ir laukti vilties ženklai, ypač prisimenant, kokie protrūkiai užregistruoti tokio tipo įstaigose, kol jose nebuvo pradėtas gyventojų ir darbuotojų skiepijimas.

„Svariai sumažėjęs protrūkių socialinės globos namuose, kuriuose dažniausiai gyvena labiausiai koronavirusinės infekcijos pažeidžiami žmonės, skaičius yra ta tendencija, kuri leidžia kalbėti apie lauktus gerėjimo ženklus. Tai dar kartą įrodo, jog vakcina yra ypatingą reikšmę turintis mokslo prieš virusą laimėjimas, tad tie, kas jau turi galimybę pasiskiepyti, jos neturėtų atsisakyti“, – sako G. Aleksienė.

Daugiausia aktyvių protrūkių, t. y. tų, kuriuose per pastarąsias 14 dienų užregistruoti nauji COVID-19 ligos atvejai, praėjusią savaitę užfiksuota ugdymo bei gydymo įstaigose, atitinkamai – 46 ir 42. Lyginant su savaite prieš tai, protrūkių skaičius tokio tipo įstaigose išlieka stabilus.

Vertinant protrūkius atskiruose sektoriuose, matyti, kad didelis infekcijos plitimas, epidemiologų vertinimu, užfiksuotas prekybos ir baldų gamybos įmonėse. Palyginus su savaite prieš tai, protrūkių šiose srityse skaičius išaugo kone dvigubai – nuo 14 (kovo 15–19 d.) iki 26 (kovo 22–26 d.).

Pasak gydytojos epidemiologės Daivos Razmuvienės, ta pati tendencija, kalbant apie verslą, kai daugiausia protrūkių užregistruota būtent prekybos ir baldų gamybos sektoriuose, pastebima jau kuris laikas. „Matome, kad infekciją suvaldyti toms įmonėms, kuriose yra didelis darbuotojų skaičius, išties sudėtinga. Dažnai nustatome, kad sunku tinkamai organizuoti pamainas, neįgyvendinami, pavadinkime, epidemiologiškai tinkami sprendimai dėl darbuotojų maitinimo organizavimo. Dėl to mūsų specialistai pastaruoju metu daug dėmesio tam skiria vykdami į židinius, vietoje konsultuodami ir kartu padėdami ieškoti geriausių darbo organizavimo sprendimų, siekiant išvengti infekcijos plitimo“, – sako gyd. D. Razmuvienė.

Taip pat septyni aktyvūs protrūkiai parėjusią savaitę užregistruoti siuvimo įmonėse, 11 – statybos, 5 – transporto bei logistikos įmonėse, dar 4 – maisto pramonės įmonėse.

Be to, epidemiologai ir toliau stebi tendencijas, kai stabilus išlieka ir šeiminių protrūkių skaičius. Vertinant praėjusios savaitės duomenis, matyti, kad užsikrėtimai šeimose ir toliau sudaro apie trečdalį bendrai nustatytų COVID-19 ligos atvejų. Ši tendencija matoma nuo praėjusių metų rudens.

NVSC atkreipia dėmesį, kad protrūkis – staigus užkrečiamųjų ligų išplitimas, apėmęs riboto skaičiaus žmonių grupę ir (ar) ribotą teritoriją, t. y. du ir daugiau tarpusavyje susiję ligos atvejai laiko ir vietos požiūriu.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (145)