„Statuto pakeitimas padėtų išspręsti tokią neapibrėžtą situaciją, kuri iškildavo su Seimo viešbučiu. Manau, gerai, kad tai darome, tačiau, žinoma, tolesnis tikslas būtų apskritai svarstyti Seimo viešbučio būtinybę“, – antradienį žurnalistams Seime sakė parlamento vadovė.

Kol Seimo viešbutis nėra parduotas , tikslinga, jos nuomone, pataisyti Statutą, tvarka turi būti aiški, nes labai svarbu, kad nebūtų piktnaudžiavimo Seimo viešbučiu iš Seimo narių ir jų šeimos narių.
Seimo pirmininkė sakė, kad dėl viešbučio pardavimo reikalingas platus politinis sutarimas. „Seimo valdyboje esame apsisprendę, kad pirmuosius žingsnius darome, tačiau reikės diskutuoti ir Seimo salėje“,– sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Jos teigimu, vienas iš svarstomų variantų yra tai, kad Seimo nariai nuomotųsi, tačiau reikės sutarti dėl mechanizmo, kokią sumą reikėtų kompensuoti ir dėl kitų praktinių detalių. V. Čmilytė-Nielsen neatmeta galimybės, kad parlamentarai galėtų galbūt prisimokėti iš parlamentinių lėšų tam tikrą sumą.

Jos duomenimis, ES šalyse yra skirtingi Seimo narių apgyvendinimo modeliai, tačiau mažiau šalių turi parlamento viešbutį, dažniausiai kompensuojama būsto nuoma.

Seimo pirmininkė sutinka, kad galėtų susidaryti nemaža nuompinigiams reikalinga suma, tačiau ateityje, jos nuomone, reikėtų įvertinti ir tai, kad Seimo viešbutis kaip pastatas reikalauja nuolatinių investicijų, jį reikia remontuoti. „Matyt, sutaupytume pinigų, jeigu eitume Seimo viešbučio pardavimo keliu“,– svarstė Seimo vadovė.

Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkas, Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūno pavaduotojas Ričardas Juška antradienį ketina pateikti Seimui Statuto pataisas, spręsiančias parlamentarų apgyvendinimo Seimo viešbutyje problemas.

Jos buvo parengtos buvusios kadencijos Seime iškilus į viešumą faktams dėl galimo Seimo narių piktnaudžiavimo Seimo viešbučiu, primena ELTA.

Seimo Statuto pataisomis siūloma numatyti, kad Seimo nariui kartu su šeimos nariais (sutuoktiniu, partneriu, sugyventiniu, vaikais, besimokančiais bendrojo lavinimo mokyklose ar mokyklose pagal dieninių studijų programas), kurių deklaruota nuolatinė gyvenamoji vieta Seimo rinkimų dieną yra toliau negu 25 km nuo Vilniaus miesto savivaldybės administracinės ribos, pirmumo teise jo įgaliojimų laikotarpiu Seimo kanclerio sprendimu suteikiama gyvenamoji patalpa Seimo viešbutyje, jeigu Seimo narys to pageidauja.

Jei tokių Seimo narių būtų daugiau nei vietų Seimo viešbutyje, sprendimą dėl papildomai reikalingo būsto nuomos Vilniaus mieste priimtų Seimo valdyba.

Taip pat Statute siūloma numatyti, kad kiti Seimo viešbutyje gyvenantys Seimo nariai mokėtų gyvenamųjų patalpų nuomos mokestį Valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymo nustatyta tvarka bei už šaltą ir karštą vandenį, elektros energiją, dujas, šiluminę energiją ir komunalines paslaugas pagal patvirtintus tarifus ir apskaitos prietaisų rodmenis.
Nutrūkus Seimo nario įgaliojimams, buvęs Seimo narys ir su juo gyvenantys jo šeimos nariai privalėtų ne per 30 dienų, kaip šiuo metu numatyta, o per 10 dienų išsikelti iš užimamų patalpų ir visiškai atsiskaityti už gyvenimą Seimo viešbutyje.

Neišsikėlus per nustatytą laikotarpį iš Seimo viešbučio Seimo narys už kiekvieną uždelstą dieną mokėtų delspinigius Valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymo nustatyta tvarka.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (166)