„Taip, galiu patvirtinti, kad Juozas Olekas man yra pasiūlęs įsitraukti ir būti jo komandos pirmuoju pavaduotoju, jei jis laimės LSDP pirmininko rinkimus. Aš, kaip asmuo, esu davęs tokį sutikimą ir mano Jonavos skyrius planuoja remti jo kandidatūrą partijos pirmininko rinkimuose“, – Eltai pirmadienį teigė M. Sinkevičius.

Pasak jo, į pirmininkus kandidatuojantis J. Olekas jau yra kone suformavęs savo komandos branduolį.

„Juozo Olekos atveju, man yra žinomas tas branduolys – bent 6 asmenų, ką jis norėtų matyti savo komandoje (...). Tarp kviečiamų būti pavaduotojais yra ir merų, ir Seimo narių“, – sakė M. Sinkevičius ir pridūrė, kad socialdemokratų laukia įdomūs rinkimai.

„Rinkimų baigtis dar neaiški. Turime keturis kandidatus, na, o tikimybė man tapti pirmininko pavaduotoju, turbūt tokio pat dydžio, kaip ir Juozui Olekai tapti partijos vadovu“, – sakė laikinai LSDP vadovaujantis Jonavos meras.

Argumentuodamas, kodėl buvęs krašto apsaugos ministras ir dabartinis europarlamentaras, jo manymu, yra tinkamiausiais kandidatas tapti partijos pirmininku, M. Sinkevičius akcentavo, kad būtent J. Olekos kompetencija išmanant partines realijas padėtų LSDP pasiekti reikšmingų pergalių savivaldos rinkimuose.

„J. Olekas gerai žino situaciją skyriuose, supranta partines realijas“, – sakė M. Sinkevičius, akcentuodamas, kad, jo manymu, būtent tokių kompetencijų šiuo metu LSDP ir reikia.

„Kol kas mūsų partija ir skyriai atrodo ne itin puikiai, manau, kad ir dabartiniam fone, dabartiniam dviejų metų laikotarpiui, labiau tiktų Juozas Olekas nei, tarkime, Vilija Blinkevičiūtė“ – teigė M. Sinkevičius.

ELTA primena, kad kandidatus į LSDP pirmininko postą iki kovo 28d. galėjo kelti visi partijos skyriai. J. Olekos kandidatūrą pasiūlė 22, o V. Blinkevičiūtės – 13 partijos skyrių. Akmenės rajono merą Vitalijų Mitrofanovą pasiūlė 1 skyrius, o politologas Liutauras Gudžinskas išsikėlė pats.

LSDP pirmininką dvejų metų kadencijai renka visi partijos nariai. Pirmasis rinkimų turas vyks balandžio 22–25 dienomis. Jis tiesiogiai bus renkamas trečią kartą. Iki 2017 m. LSDP pirmininkai buvo renkami suvažiavimuose.