Kaip BNS pirmadienį informavo Vidaus reikalų ministerija, Vyriausybės praėjusią savaitę patvirtintame nutarime dėl karantino pratęsimo nebeliko išimties, kuri leistų vykti iš vienos savivaldybės į kitą, norint susitikti dviejų šeimų nariams, jei vienoje iš jų yra vienišas žmogus.

Anot ministerijos, tokių dviejų šeimų ar namų ūkių susitikimai leidžiami tik žiedinėse savivaldybėse.

Atnaujinti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių turėtų galioti iki balandžio 6-osios imtinai. Tokį sprendimą Vyriausybė priėmė, siekdama stabdyti COVID-19 plitimą.

Pasak premjerės Ingridos Šimonytės, šiuo pakeitimu gyventojams siunčiama žinia, kad per Velykas visi pabūtų namuose.

Kaip jau rašė DELFI, nuo šeštadienio visoje Lietuvoje vėl pradėjo galioti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių. Delfi dar penktadienį rašė, kad viena iš išimčių, kai galima keliauti į kitą savivaldybę – socialinio palaikymo burbulo sudarymas. Tačiau ši karantino taisyklė netikėtai buvo pakeista – socialinius burbulus gali sudaryti tik toje pačioje arba žiedinėje savivaldybėje esantys asmenys.
Nuo 2021 m. kovo 27 d. 00:00 val. iki 2021 m. balandžio 6 d. 24:00 val. ribojamas asmenų judėjimas tarp savivaldybių.

Išskyrus kai vykstama:

 • į tarptautinius keleivių maršrutus aptarnaujančius oro, jūrų uostus, autobusų stotis ar iš jų;
 • į savo gyvenamosios vietos savivaldybę;
 • dėl artimųjų giminaičių mirties;
 • atlikti darbo, kai darbo vieta yra kitoje savivaldybėje;
 • dėl sveikatos priežiūros paslaugų;
 • dėl kitų objektyviai pagrįstų neatidėliotinų priežasčių, kai vykti į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę neišvengiamai būtina;
 • „socialinis burbulas“ gali būti taikomas tik tos pačios savivaldybės arba žiedinės savivaldybės ribose.


Šis ribojimas netaikomas asmenims – vienos šeimos ar vieno namų ūkio nariams, vykstantiems į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę, kurioje turi nekilnojamojo turto, priklausančio vienam iš šeimos ar namų ūkio narių nuosavybės teise.

Toliau galima judėti tarp žiedinių savivaldybių: besiribojančių Alytaus miesto ir rajono, Kauno miesto ir rajono, Klaipėdos miesto ir rajono, Panevėžio miesto ir rajono, Šiaulių miesto ir rajono, Vilniaus miesto ir rajono savivaldybių.

Informacija dėl to, kad „burbulas gali būti taikomas tik tos pačios savivaldybės arba žiedinės savivaldybės ribose“, atnaujinta buvo penktadienį, kovo 26 dieną.

Iki tol buvo teigiama, kad „palaikymo burbulo nariams leidžiama judėti iš vienos savivaldybės į kitą, jeigu jie yra skirtingose savivaldybėse“.

Palaikymo burbulą sudaryti gali du namų ūkiai arba šeimos, jeigu vienoje iš jų yra:

 • ne daugiau kaip vienas suaugęs asmuo;
 • vienas asmuo ir jo nepilnamečiai vaikai;
 • neįgalus nepilnametis arba nuolatinis priežiūros dėl negalios reikalaujantis suaugęs žmogus.

Abu palaikymo burbulą sudarantys namų ūkiai įsipareigoja daugiau neturėti jokių artimų kontaktų už burbulo ribų.

Jeigu palaikymo burbulas sudaromas su žmogumi, kuris priskiriamas rizikos grupei, rekomenduojama:

 • dėvėti apsaugines veido kaukes;
 • išlaikyti 2 metrų atstumą;
 • vėdinti patalpas bent kartą per valandą.

Informaciją tikslino ir policija. Prie svarbiausios informacijos dėl judėjimo ribojimų nurodoma, kad važiuoti į kitą savivaldybę galima, kai vykstama pasirūpinti asmenimis, kurie serga ar negali pasirūpinti savimi patys.

Nurodoma, kad tai yra leidžiama, tačiau, atsižvelgiant į itin didelę tokių atvejų įvairovę, tokius atvejus pareigūnai vertins individualiai.

Vykstantiems asmenims rekomenduojama turėti pagrindžiančius dokumentus (pvz. apie prižiūrimo asmens sveikatos būklę), kai tokia galimybė yra.

Delfi primena, kad penktadienį Vyriausybė karantiną pratęsė iki balandžio mėnesio pabaigos.