„Tiriama situacija, kai meras galbūt skyrė pinigines išmokas savo patarėjui, kuris dėl Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo pažeidimo patekus į interesų konfliktą negalėjo jų tam tikrą laiką gauti“, – rašoma pranešime.

Tyrimas, kaip skelbia VTEK, pradėtas gautos informacijos pagrindu.

Alytaus meras N. Cesiulis sako tai vertinantis kaip opozicijos puolimą.

„Du kartus buvo kreiptasi į apygardos teismą, į aukščiausią administracinį teismą, jie atsisakė nagrinėti, tai dabar VTEK yra apskųsta. Ppalaukim, pažiūrėkim, kaip čia bus, pateiksime atsakymus, bet aš tai vertinu kaip opozicijos puolimą“, – BNS penktadienį sakė N. Cesiulis.

Jo teigimu, etikos sargai aiškinasi situaciją dėl kalėdinių premijų skyrimo.

„Kalėdų proga buvo skatinami visi savivaldybės darbuotojai ir lyg patarėjas negalėjo gauti kalėdinės premijos, nes kažkada jis buvo pažeidęs tarnybinę etiką, bet visai kitose pareigose“, – kalbėjo Alytaus vadovas.

„Dabar jis ne tarybos narys, dirba politinio pasitikėjimo pareigose, tai buvęs pažeidimas negalioja mero patarėjui. Šitoj vietoj mūsų teisininkai taip aiškina, bet pažiūrėsime, palauksime atsakymo“, – teigė jis.

Įstatymas numato, kad valstybinėje tarnyboje dirbantys asmenys, teisės aktų nustatyta tvarka pripažinti pažeidusiais šio įstatymo reikalavimus, vienus metus nuo pažeidimo paaiškėjimo dienos negali būti skatinami, priimami, skiriami ar renkami į aukštesnes pareigas.

Etikos sargai pabrėžia, kad tyrimo pradėjimas savaime nereiškia pažeidimo nustatymo. Tyrimui atlikti VTEK įstatymas numato trijų mėnesių terminą.