„Pokyčiai turi būti, nes aš remiuosi patirtimi tų žmonių, kurie kūrė šį centrą. Būtent jie atsidūrė kitoje barikadų pusėje, juos stengiamasi išstumti iš šio centro“, – teigė krašto apsaugos ministras A. Anušauskas.

Jis kaip pagrindinę centro konfliktų priežastį įvardija tai, kad vietoje diskusijos tarp skirtingas pozicijas turinčių centro tyrėjų skatinimo siekiama tiesiog užtildyti tuos, kurie nepritaria centro vadovybei.

„Pažįstu tuos žmones, kurie mato to vadovavimo trūkumus ir ne tik, kartais net ir tokius skandalingus dalykus, kai vietoje skirtingų nuomonių moderavimo stengiamasi atsikratyti skirtinga nuomone“, – tvirtino konservatorius.

Jo nuomone, tildoma būtent ta pusė, kuri siekia centre atlikti svarbius darbus, tyrimus, o kita pusė – tiesiog linkusi daug kalbėti.

„Čia susikirto pozicijos tarp tų, kurie daro realius darbus, realius tyrimus, ir tų, kurie linkę žodžiais „daryti“ darbus“, – tvirtino A. Anušauskas.

ELTA primena, kad centro darbuotojai sausio pabaigoje kreipėsi į Seimo pirmininkę, susirūpinę dėl LGGRTC vadovybės veiksmų. Tuomet kreipimesi teigta, kad LGGRTC darbuotojams kelia susirūpinimą istorijos mokslo nuvertinimas kreipiant istorinius tyrimus ideologizacijos, politizacijos linkme. Pažymėta, kad LGGRTC vadovybė skatina visuomenę užsiimti „istorijos gynyba“ ir „atminties karais“.

Darbuotojai taip pat išreiškė susirūpinimą, esą centre vyrauja įtemptas emocinis klimatas ir, kad dėl vadovybės spaudimo tenka darbą palikti patyrusiems istorikams. Pasipiktinimas reikštas ir dėl LGGRTC direktoriaus Ado Jakubausko ir jau iš pareigų pasitraukusio vyresniojo patarėjo, žurnalisto, publicisto, knygų autoriaus Vidmanto Valiušaičio. Abejota dėl jo kompetencijos eiti šias pareigas. Po kilusių įtampų V. Valiušaitis pranešė pasitrauksiąs iš einamų pareigų.
A. Jakubauskas centro direktoriumi paskirtas 2020 m. birželio pabaigoje.

Vėliau savo atsakymą išplatino ir Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro direktorius prof. Adas Jakubauskas.

„Krašto apsaugos ministro indėlis vystant Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centrą tikrai vertinamas ir puoselėjamas. Kaip ir visų istorikų aktualūs tyrimai svarbūs ir laukiami.

Turiu pastebėti, kad kalbame apie vienos darbo sutarties nutraukimą. Kalbame apie darbo santykius, kurių pradžia 2018 m. Kalbame apie vieno darbuotojo elgesį, kuris peržengė ribas. Ir palikime šį klausimą įvertinti demokratinės šalies teismams.

Negaliu sutikti su gerbiamo ministro nuomone, kad bandome iš institucijos išstumti žmones, kurie ją kūrė. Priešingai, ieškau būdų, kaip pagerinti visų darbuotojų darbo sąlygas, įtraukti į konstruktyvų problemų kėlimą, kartu ieškant sprendimų.

Centro steigėjus kviečiu pamatyti, kad dalykinius klausimus sprendžiame ir tuose sprendimuose dalyvauja ir tie darbuotojai, kurių nepasitenkinimas nagrinėtas Seimo darbo grupėje“, - rašo LGGRTC direktorius.