Jis siūlo, kad draudimas atvykti į šalį būtų taikomas ir tiems asmenims, kurie aktyviai remia, dalyvauja užsienio valstybės vykdomoje tarptautinės teisės principus ir normas pažeidžiančioje veikloje.

Anot komiteto pranešimo, naujas pagrindas palengvintų institucijų darbą, be to, būtų atliepiamas ir Vyriausybės programos tikslas ̶ vykdyti kryptingą kovos su dezinformacija politiką.

Šį pasiūlymą Ž. Pavilionis trečiadienį pristatė per komiteto posėdį. Komiteto nariai jam pritarė.

2017 metų lapkritį, minint aštuntąsias Sergejaus Magnitskio mirties metines, Seimas priėmė Užsieniečių teisinės padėties įstatymo pataisas, pagal kurias Lietuva gali uždrausti į šalį atvykti užsieniečiams, susijusiems su stambaus masto korupcija, pinigų plovimu ar žmogaus teisių pažeidimais.

Įstatymas pavadintas 2009 metais Rusijos kalėjime mirusio teisininko S. Magnitskio vardu. Jis skelbė atskleidęs finansines Rusijos pareigūnų bei piliečių machinacijas, apgaule pasisavinusių 230 mln. JAV dolerių mokesčių mokėtojų pinigų.

Nuo pataisų įsigaliojimo užsienio reikalų ministro siūlymu į Lietuvą uždrausta atvykti 260 asmenų, iš jų – 224 asmenų duomenys paskelbti viešai.