Tačiau Sveikatos apsaugos ministerija situaciją vertina šiek tiek paprasčiau. Pasak A. Dulkio atstovės spaudai Aistės Šukstos, ministras visada yra pasiruošęs atsakyti į parlamentarų klausimus, kaip tą daryti numato Seimo statutas, tačiau įtemptu pandeminiu laikotarpiu laiko skirti tokiems neformaliems formatams kaip „šešėlinis kabinetas“, pasak jos, tikrai nėra paprasta.

Tačiau viena iš „valstiečių“ lyderių ir šešėlinio Ministrų Kabineto narių Agnė Širinskienė posėdyje teigė, kad bandymas pasikviesti A. Dulkį tapo tiesiog „tragikomišku“.

„Aš tik galiu apgailestauti, kad gerbiamo ministro nėra“, – „valstiečių“ šešėlinės Vyriausybės posėdyje sakė A. Širinskienė.

„Jo kvietimas į mūsų posėdį vyko tragikomiškai, nes mes jį kvietėme nuo kovo 9-osios dienos. Buvo išsiųstas laiškas ir buvo pažadėta labai greitai atskambinti, tačiau vėliau telefono nebebuvo keliama... Mes tiesiog siūlėme, kad pats ministras – kadangi mes suprantame, jog ministras laiko neturi, – pasirinktų jam patogią dieną ir valandą.

Žadėjome, kad šešėlinė Vyriausybė prisiderins, bet pasiūlius ir tokias sąlygas, atsakymo nebebuvo ir netgi paprašius deleguoti atsakingą asmenį, kuris galėtų pristatyti vakcinacijos planą ir strategiją, kurios laikosi ministerija... tai to atsakingo asmens neatsirado“, – detalizavo A. Širinskienė.

„Matyt, toks elgesys nėra labai geras pavyzdys, kaip turėtų vykti pozicijos ir opozicijos dialogas arba bendrai – žmonių ar valstybės tarnautojų dialogas. Matyt, čia jau yra ministro pasirinkimas, kaip bendrauti su visuomene ir su mumis“, – neformalios Vyriausybės posėdyje A. Dulkiu piktinosi A. Širinskienė.

Tačiau A. Dulkio atstovė A. Šuksta teigė, kad ministras su opozicija bendrauti yra nusiteikęs. Pasak jos, ministras komunikuoja su visomis Seimo frakcijomis, kaip tą numato Seimo reglamentai.
„Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, būdamas atskaitingas Seimui, yra visada pasirengęs atsakyti į parlamentarų klausimus bei tai nuolatos daro Seimo statuto numatyta tvarka: Vyriausybės valandų metu, Seime pristatant įstatymus bei nuolat dalyvaujant visų Seimo frakcijų posėdžiuose jų kvietimu iš anksto suderintu laiku“, – Eltai teigė A. Dulkio atstovė spaudai A. Šuksta.

Tuo tarpu Seimo statuto neapibrėžtose formatuose kaip „šešėlinė Vyriausybė“ ir dar tokiu įtemptu pandemijos laikotarpiu, akcentavo A. Šuksta, A. Dulkys tiesiog neturi galimybės dalyvauti.

„Sveikatos apsaugos ministras laikosi Konstitucijos, įstatymų ir Seimo statuto. Todėl Seimo statute niekaip neapibrėžtose atskirtų partijų ar kitokių organizacijų sukurtuose formatuose šiuo įtemptu bei sudėtingu metu dėl užimtos darbotvarkės ministras dalyvauti galimybės neturi“, – teigė A. Šuksta.