Kaip tvirtina pats A. Petrošius, visų Seimo frakcijų nariai gali pasisakyti visos frakcijos vardu, tačiau tam reikalingi įgaliojimai. Frakcijos turi teisę prašyti pertraukos tam tikrų klausimų svarstyme, ir tai gali būti padaryta pritarus 1/5 Seimo narių.

Tačiau, kaip teigia konservatorius, kitas Mišrios grupės narys Vytautas Bakas atkreipė dėmesį, kad pasiūlymas svarstyti Užkrečiamųjų ligų pataisų nukėlimą Mišrioje grupėje nebuvo pateiktas, o tai reikštų, kad R. Žemaitaitis galimai kreipėsi į Seimą frakcijos vardu neturėdamas jos įgaliojimo.
„Dėl tokio neatsakingo ir galimai neteisėto R. Žemaitaičio elgesio reikalingi sprendimai“, – sakė A. Petrošius.

Jis nemano, kad toks siūlymas galėjo būti grindžiamas ketvirtadienio posėdyje nuolat pasikartojusiais techniniais trikdžiais. Konservatoriaus nuomone, pertrauka šiuo klausimu buvo pasiūlyta dar iki prasidedant dideliems techniniams nesklandumams.

„Kai buvo prašoma pertraukos, mes dar nebuvome susidūrę su tokiais masyviais trikdžiais ir bet kokiu atveju tai nesuteikia teisės prisiimti frakcijos įgaliojimų“, – Eltai tvirtino A. Petrošius, taip pat pridurdamas, kad jis pats su jokių techninių nesklandumų nuotolinio posėdžio metu nepatyrė.

A. Petrošius neatmeta galimybės, kad Seimo kolegos techninių nesklandumų iš tiesų nepatyrė

Galiausiai A. Petrošius neatmeta ir to, kad dalis Seimo narių galimai manipuliavo, jog patiria techninių problemų ir neva negali tinkamai dirbti nuotoliniu būdu.

„Yra kalbų, kad nepriimtinas tas nuotolinių posėdžių darbas ir yra begalinis noras grįžti į salę. Todėl reikia neatmesti to varianto, kad kai kurie žmonės taip elgiasi specialiai. Gal jokių techninių trikdžių nėra, galbūt tiesiog nėra paspaudžiamas mygtukas ar neišjungiamos kameros. Tokios paprastos nedidelės klaidos“, – svarstė TS-LKD frakcijos Seimo narys A. Petrošius.

ELTA primena, kad net nepradėjus svarstyti darbotvarkės klausimų, ketvirtadienį Seime kilo ginčas dėl plenarinių posėdžių organizavimo nuotoliniu būdu. Dalis opozicinių frakcijų narių, dėl techninių nesklandumų kone valandai sustabdžius Seimo darbą, siūlė jau ketvirtadienį grįžti į Seimo salę ir posėdžiauti gyvai, bet Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen tokius pasiūlymus kategoriškai atmetė. Tačiau galiausiai tos pačios dienos vakarinis Seimo posėdis buvo nutrauktas.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (65)