Trečiadienį už jos kandidatūrą, kurią pasiūlė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija, balsavo dauguma šios komisijos narių, prieš buvo tik Seimo narys Valdemaras Valkiūnas, susilaikė parlamentarė Laima Mogenienė.

"Frakcija siūlo tikrai puikią politikę į šią komisiją",- konservatorių pasiūlytą kandidatūrą parėmė Seimo narė "valstietė" Rima Baškienė.
Seimo nario Vytauto Mitalo nuomone, tai gera kandidatūra tokioje sudėtingoje temoje, kurioje daug spalvų.

Seimo narė P. Kuzmickienė mano, kad reikėtų daugiau dėmesio skirti pilietiniam ugdymui, mūsų visuomenės pilietinio brandumo stiprinimui.

Gindamas buvusį komisijos pirmininką Valdą Rakutį, Seimo narys Valdemaras Valkiūnas apgailestavo, kad " su žmogumi susidorojama už nieką ir niekas neatsiprašo". Jis siūlė slaptai balsuoti dėl komisijos pirmininko, bet šis jo pasiūlymas nesulaukė kolegų pritarimo.

P. Kuzmickienė komisijos pirmininko pareigose turėtų pakeisti konservatorių frakcijai priklausantį Seimo narį Valdą Rakutį, kuris po skandalingo pasisakymo Holokausto tema pasitraukė iš Laisvės kovų ir valstybinės istorinės atminties komisijos pirmininko pareigų. Jis liko dirbti komisijoje eiliniu nariu.

Galutinį sprendimą dėl Laisvės kovų ir valstybinės istorinės atminties komisijos pirmininko balsavimu turės padaryti visas Seimas.