„Manyčiau, kad taip. Navalnas yra opozicijos lyderis, jis yra opozicinio judėjimo simbolis. Todėl jo žodis yra labiau girdimas. Tačiau jis nėra vienintelis, kuris yra kalinamas Rusijoje už savo politinius įsitikinimus“, – „Žinių radijui“ antradienį sakė prezidento vyriausioji patarėja.

Rusijos prezidento Vladimiro Putino oponentas A. Navalnas vasarį buvo nuteistas 2,5 metų laisvės atėmimo bausme pataisos kolonijoje už tai, kad neva pažeidė lygtinio paleidimo sąlygas, kol gydėsi Vokietijoje po apnuodijimo nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“. Pirmadienį A. Navalnas pareiškė, kad yra uždarytas tikroje „koncentracijos stovykloje“.

Kovo pradžioje ES užbaigė sankcijų keturiems aukšto rango Rusijos pareigūnams įvedimo procedūrą.

Bendrija šiems pareigūnams įvedė sankcijas dėl jų vaidmens suimant Kremliaus kritiką. Jiems draudžiama įvažiuoti į ES, taip pat įšaldomas jų turtas Bendrijos šalyse.

„Europos Sąjunga dėl Navalno bylos jau pritaikė sankcijas tiems pareigūnams, kurie yra susiję su jo nuodijimu, o vėliau su jo sufabrikuota byla. Labai gerai, kad ES parodė vienybę ir tos sankcijos buvo patvirtintos“, – priminė A. Skaisgirytė.

Siūlys sankcijų paketą žurnalistus suiminėjančiam Baltarusijos režimui

Tuo metu Baltarusijai, kurioje Aliaksandro Lukašenkos režimas toliau ignoruoja pilietinę visuomenę ir suiminėja neįtikusius žurnalistus, Lietuva pati siūlys pritaikyti dar vieną sankcijų paketą.

„Lietuva Europos Sąjungai siūlys dar vieną sankcijų paketą, į kurį įrašys tuos, kurie yra atsakingi už susidorojimą su pilietine visuomene, už susidorojimą su žurnalistais. Manome, kad prie tų sankcijų prisijungs pirmuoju etapu Latvija ir Estija. Tai bus regioninės sankcijos. Vėliau turbūt bus europinių sankcijų etapas“, – teigė A. Skaisgirytė.

Žmogaus teisių gynėjų centro „Viasna“ duomenimis, šiuo metu Baltarusijoje yra 279 politiniai kaliniai.

Šaltinis
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (69)