Kelia didelį nerimą

Premjerė Ingrida Šimonytė posėdyje teigė, kad greitai pasirodys pradinukų sugrįžimo į mokyklas projektas.

„Tas laiko laimėjimas svarbus todėl, kad šiandien dalis veiklų atnaujinama, šią savaitę vėliau (…) svarstysime dėl sąlygų, kuriomis pradinukai galėtų vėl būti ugdomi kontaktiniu būdu. Čia vienu metu vyksta keletas procesų“, – sakė ministrė pirmininkė.

Tikimasi šį projektą pristatyti dar šią savaitę, trečiadienį, kitame Vyriausybės posėdyje.

Karantino pakeitimą ministrų kabinetui pristatęs sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigė, jog dėl galimų rizikų kalbėta ir su kitų šalių sveikatos ministrais.

„Pastarosiomis dienomis turėjome ne vieną pokalbį su kaimyninių šalių ministrais – britiškosios viruso atmainos aspektas yra labai svarbus, jis kelia didžiulį nerimą“, – sakė ministras.

Judėjimo ribojimai

SAM Vyriausybei siūlo nuo kovo 16 dienos, 00.00 val., iki kovo 31 dienos, 24.00 val., riboti asmenų judėjimą Biržų rajono, Klaipėdos miesto, Kupiškio rajono, Marijampolės, Neringos, Panevėžio miesto, Panevėžio rajono, Šalčininkų rajono, Širvintų rajono, Švenčionių rajono, Trakų rajono, Utenos rajono, Varėnos rajono, Vilniaus miesto, Vilniaus rajono, Visagino savivaldybėse, – į šias savivaldybes asmenims draudžiama atvykti ir išvykti iš jų.

Visos šalies savivaldybės, kuriose 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų tenka daugiau nei 200 atvejų, judėjimo ribojimai liks galioti.

Kaip ir anksčiau, būtų taikomos šios išimtys.

Į šias savivaldybes asmenims draudžiama atvykti ir išvykti, išskyrus atvejus, kai vykstama:

  • į savo gyvenamosios vietos savivaldybę;
  • į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę dėl artimų giminaičių mirties;
  • į darbą (darbo reikalais), kai darbo vieta yra kitoje savivaldybėje;
  • į aptarnaujančius tarptautinius keleivių maršrutus oro, jūrų uostus, autobusų stotis ar iš jų; dėl sveikatos priežiūros paslaugų;
  • kai asmenys, gyvenantys besiribojančiose Klaipėdos miesto ir rajono, Panevėžio miesto ir rajono, Vilniaus miesto ir rajono savivaldybėse, juda tarp nurodytų besiribojančių savivaldybių;
  • dėl kitų objektyviai pagrįstų neatidėliotinų priežasčių, kai vykti į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę yra neišvengiamai būtina.


Šis ribojimas taip pat netaikomas vienos šeimos ar vieno namų ūkio nariams, vykstantiems į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę, kurioje jie turi nekilnojamojo turto, priklausančio vienam iš šeimos ar namų ūkio narių nuosavybės teise.

SAM pateiktame dokumente taip pat siūloma, kad duris galėtų atverti zoologijos ir botanikos sodai uždarose erdvėse.

Delfi primena, kad karantinas visoje Lietuvoje pratęstas iki kovo 31 dienos.

Duomenų analitikas: matome mažą kilimą

Vyriausybės duomenų analitikas Aistis Šimaitis ministrų kabinetui pristatė naujausius pandemijos duomenis.

„Esam panašioje vietoje, kur buvome prieš 3–4 savaites, kai atrodė, kad prasideda kilimas, bet jis netapo dideliu sprogimu. Rodikliai rodo, kad dabar – mažo kilimo stadija“, – Vyriausybės posėdyje duomenis pristatė Vyriausybės analitikas A. Šimaitis.

Jis teigė, kad pandemijos pagreitis vėl yra teigiamas, nors ir mažai, nėra tvarios pozicijos, vyksta bangavimas skirtinguose šalies regionuose.

„Panašu, kad po truputį banguojame į viršų“, – sakė duomenų analitikas.

Jis sakė, kad nėra indikacijų, jog situacija greitai blogės, bet ir nėra indikacijų, kad ji taps geresnė.

A. Šimaitis teigė, kad Lietuvoje dominuoja lietuviškoji koronaviruso atmaina, bet pradeda daugėti britiškosios atmainos atvejų.

„Galima teigti, kad Vilniuje gerokai daugiau britiškosios atmainos, nei buvo vasario mėnesį, ji gal net yra dominuojanti“, – sakė duomenų analitikas.

Jis teigė, kad visoje Lietuvoje matyti regioninių klasterių.

„Esame tokioje nestabilioje padėtyje, vyksta atvejų bangavimas. Bet gerai, kad dar didelio atvejų sprogimo neįvyko, kaip kai kuriose kitose valstybėse dėl taikomų karantino priemonių“, – pirmadienį ministrų kabineto posėdyje teigė A. Šimaitis.