Šį titulą Lietuvos uostamiestis perima iš Prancūzijos miesto Amjeno.

Projektą sudaro devynios platformos, pristatančios jaunimo idėjas, iššūkius ir problemas, tokias kaip silpnas politinis aktyvumas, senstantis miestas, „nepatogių“ temų ir žmonių vengimas, verslumą ir kūrybiškumą puoselėjančios aplinkos stoka, pranešė savivaldybė.

Iš viso 2021-ųjų programoje – 67 renginiai, 70 įvairių organizacijų, 133 ambasadoriai ne tik iš daugelio Europos šalių, bet ir tokių tolimų valstybių kaip Pakistanas, Havajai, Indija.

„Gražu ir simboliška, kad Europos jaunimo sostine 2021 metais tampa seniausias Lietuvos miestas. Šis kontrastas tarsi ir paliudija, kad būtent branda ir jaunatviškas polėkis, turtinga istorija ir ambicingi jaunatviški iššūkiai gali duoti fantastiškus rezultatus“, – sakė Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Europos jaunimo sostinių iniciatyva prasidėjo prieš daugiau nei dešimtmetį. Konkursą organizuoja Europos jaunimo forumas.

Titulas suteikiamas Europos miestui vieniems metams, bet pasirengimo, programos įgyvendinimo, iniciatyvų ir tarptautinio bendradarbiavimo vystymas iš viso trunka apie penkerius metus.