„Šiandien, vėlai vakare, iš daugiabučio Gabijos gatvėje evakuoti gyventojai. 72 butų gyventojai turėjo palikti savo namus, nes pastebėta, kad pastato perdangos ir sienos ėmė skilti. Dalis gyventojų laikinai apsistojo pas artimuosius, kitiems laikiną apgyvendinimą viešbutyje suteikė savivaldybė.

Įvykio vietoje dirba ekspertai. Dar šiąnakt bus įvertinta, ar pastatą galima toliau saugiai eksploatuoti. Šiaip namas 2004 m. statybos, nėra senas, bet jau ne kartą dėl panašių problemų buvo tiriamas. Brokas akivaizdus, bet visiems atsakymams reikia tyrimo“, – rašo vicemeras.

Vilniuje, Gabijos gatvėje, skilus daugiabučio sienai, iš pastato evakuoti gyventojai, pirmadienio vakarą BNS informavo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.

„Buvo gautas pranešimas dėl Gabijos g. 30 laiptinėje ir kai kuriuose butuose atsivėrusių plyšių. Mūsų pajėgos nuvyko į vietą, faktą patvirtino, siunčiami statybų ekspertai būklei įvertinti, saugumo dėlei žmonės yra iškeldinami, evakuojami“, – kalbėjo PAGD atstovas Saulius Žilinskas.

Jis teigė kol kas negalintis pasakyti, kiek žmonių evakuota.

„Tai šiuo metu yra vykdoma“, – kalbėjo S. Žilinskas.

Pranešimas apie įvykį gautas apie 19 val., apie tai informuotas ir Vilniaus miesto savivaldybės Civilinės saugos skyrius.

Kaip BNS informavo vietoje esantis sostinės vicemeras Valdas Benkunskas, preliminariais duomenimis, iš daugiabučio evakuota apie 100 žmonių.

„Gyventojai drausmingai paliko būstus. (...) Kai kurie žmonės savarankiškai pasirūpino, kur galėtų pernakvoti. Savivaldybė taip pat suteikė viešbutį nakčiai“, – kalbėjo jis.

Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis vėliau BNS sakė, kad name iš viso yra 72 butai, iš jų evakuota „maždaug nuo 100 iki 200 gyventojų“. Anot jo, tikslus evakuotų gyventojų skaičius kol kas nėra žinomas.

Pasak vicemero, daugiabutis pastatytas 2004 metais, tačiau „jau yra žinomas kaip probleminis iš ankstesnių laikų“.

Jis teigė, kad pirmines įvykio priežastis tikimasi žinoti dar šįvakar.