Statistikos departamento duomenimis, Šalčininkų rajone iš viso paskiepyti 1023 rajono gyventojai. Vienos pažeidžiamiausių amžiaus grupių – 80-ies ir daugiau metų šiame rajone paskiepyta vos 6,7 proc.

Apie pusė kviečiamų skiepytis žmonių rajone pirmo skambučio metu abejoja dėl skiepijimo, šiuo metu čia nepanaudota apie 700 dozių „AstraZeneca“ vakcinos.

„Keisti vakcinavimo tvarką – leisti skiepyti kitas grupes. Mes dabar sustojome tarp medikų, socialinių darbuotojų, pedagogų ir gyventojų virš 65 metų“, – BNS penktadienį savivaldybės administracijos direktorius Josifas Rybakas.

„Yra kitų grupių, kurios užtikrina visuomenės gyvenimo gerovę. Reikia kažkokių griežtesnių sprendimų dėl mokytojų pagal Užkrečiamųjų ligų įstatymą, dabar tik rekomendacinė ta norma“, – teigė jis.

Anot J. Rybako, savivaldybė yra gavusi apie 1,9 tūkst. „Pfizer-BioNTech“, „Moderna“ ir „AstraZeneca“ vakcinų dozių: pirmosios dvi beveik visos išnaudotos, tačiau sandėliuose liko apie 700 nepanaudotų „AstraZeneca“ vakcinos dozių.

Šalčininkų administracijos direktorius sako, kad žmonės atsisako skiepytis „AstraZeneca“ vakcina.

„Dėl šios vakcinos situacija bloga iš visų pusių, taip pat ir dėl centrinės komunikacijos“, – kalbėjo J. Rybakas.

Jis sako, kad iš gautų beveik 1,9 tūkst. dozių neseniai sulaukta ir 200 „Pfizer-BioNTech“ vakcinos dozių, kurios bus išnaudotos iki pirmadienio.

J. Rybako teigimu, dviem dozėmis paskiepyta 365 žmonės.

Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktorius taip pat tvirtino, kad rajone žmonės kviečiami skiepytis telefonu – skambinama ir ne po vieną kartą.

Anot J. Rybako, pirmo skambučio metu apie 50 proc. žmonių atsisako skiepytis.

„Iš tų pakviestų 50 proc. iškart pasako, kad pagalvos, gal vėliau ateis, klausia – kokia vakcina. Yra abejonių (...) Po pirmo kvietimo atideda, dalis po antro grįžta“, – teigė J. Rybakas.

Statistikos departamento skelbiamas žemėlapis rodo, jog daugelyje savivaldybių vakcinacija vyksta daugiau mažiau tolygiai.

Bent viena vakcinos doze paskiepyta 6-9 procentai jų gyventojų. Gerokai daugiau pasiskiepijusių yra kurortinėse savivaldybėse: Birštone pasiskiepiję 15 procentų, Kuršių nerijoje – 13,7 procentų, Druskininkuose – 11 procentų, Palangoje – 10 proc.

Tarp mažiausiai gyventojų paskiepijusių savivaldybių išsiskiria Šalčininkai, kur pasiskiepijo vos 3,4 proc. gyventojų, ir Visaginas, kur pasiskiepijusių yra 4 proc.

Tarp didžiųjų miestų vakcinavimo procesas vyksta panašiai: daugiausia gyventojų, beveik 8 proc., paskiepyta Alytuje, mažiausiai – 6 proc., Klaipėdoje.