Specialiųjų tyrimų tarnybos atstovė Renata Keblienė ketvirtadienį informavo BNS, kad dėl jų nušalinimo prokurorai kreipėsi į teismą, kuris S. Skauminą nušalino trims mėnesiams, o A. Martusevičių – pusei metų.

Tokiam laikotarpiui nušalintas nuo pareigų ir vienas Plungės ligoninės darbuotojas.

Anksčiau ketvirtadienį Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis pranešė, kad nuo pareigų neribotam laikui nušalinta Šeškinės poliklinikos vadovė Daiva Kanopienė.

Nušalinti ketinta ir Vilniaus miesto klinikinės ligoninės vadovą Narimantą Markevičių, tačiau šis, anot P. Poderskio, trečiadienį išėjo atostogų.

STT atstovė BNS taip pat patvirtino, kad pareigūnai atliko kratas Šeškinės poliklinikos direktorės D. Kanopienės namuose, jų metu paimti tyrimui reikšmingi dokumentai ir daiktai, tarp kurių – kompiuteriai ir telefonai.

Teisėsauga įtaria, kad medicinos įranga prekiaujančios įmonės galėjo neteisėtai laimėti įvairių Lietuvos gydymo įstaigų pirkimų už daugiau kaip 3 mln. eurų.

Tyrime šiuo metu įtarimai dėl įvairių korupcinių nusikaltimų pareikšti 35 asmenims, keturi iš jų yra privačių įmonių vadovai ir šeši – gydymo įstaigų vadovai.

Tarp įtariamųjų yra Vilniaus miesto klinikinės ligoninės direktorius N. Markevičius, Šeškinės poliklinikos direktorė D. Kanopienė, Vilniaus rajono Nemenčinės poliklinikos vyriausias gydytojas Olegas Kačanas, Kėdainių ligoninės direktorius S. Skauminas, Plungės rajono savivaldybės ligoninės direktorius A. Martusevičius ir Radviliškio rajono pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Irena Janušonienė.

Įtarimų šiame tyrime sulaukė ir medicinos įranga prekiaujančios bendrovės „Limeta“ vadovas, Kretingos rajono tarybos narys, buvęs parlamentaras socialdemokratas Virginijus Domarkas, taip pat – įmonės „Limeta NT“ vadovas, abiejų minėtų įmonių akcininkas Kęstutis Kutkauskas.

Įtarimai pareikšti ir Panevėžyje įsikūrusios taip pat medicinos įranga prekiaujančios įmonės „Graina“ valdybos pirmininkui bei akcininkui Erlandui Sudeikiui.

Daugumai įtariamųjų paskirtos kardomosios priemonės – rašytiniai pasižadėjimai neišvykti. Vienas įtariamasis, privačios įmonės „Graina“ vadovas E. Sudeikis, suimtas.

Prokuratūra prašė suimti ir „Limetos“ vadovus V. Domarką ir įmonės „Limeta NT“ vadovą, abiejų minėtų įmonių akcininką K. Kutkauską, tačiau teismas šių prašymų netenkino.

STT Centrinės tyrimų valdybos tyrimą kontroliuoja, organizuoja ir jam vadovauja Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento bei apygardų prokuratūrų Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrių prokurorų grupė.