„Mes, pagal prokuratūros kreipimąsi į mus ir remdamiesi jų nurodymais, nušalinome Šeškinės poliklinikos vadovę“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis.

Pasak jo, D. Kanopienė nušalinta neribotam laikui.

P. Poderskio teigimu, nušalinti nuo pareigų norėta ir įtarimų sulaukusį Vilniaus miesto klinikinės ligoninės direktorių Narimantą Markevičių, tačiau šis išėjęs atostogų, todėl nebuvo nušalintas.

„Jis spėjo išeiti atostogų (...) tokia situacija susidarė“, – teigė vienas sostinės vadovų.

Anot jo, N. Markevičius atostogų išėjo ketvirtadienio rytą kelioms savaitėms.

P. Poderskis sako, kad savivaldybė skirs papildomų pajėgumų COVID-19 gydymu užsiimančiai Vilniaus miesto klinikinei ligoninei.

„Mums dabar labai svarbu, kad COVID-19 gydymo ir valdymo procesai Vilniaus mieste nesustotų. Vilniaus miesto klinikinė ligoninė, kaip žinia, yra didžiausia COVID-19 gydanti ligoninė Lietuvoje ir mes turime užtikrinti jos tęstinumą, darbo procesų tobulinimą“, – sakė P. Poderskis.

„Ten turbūt ir papildomų pajėgumų mesime“, – pridūrė jis.

Jis teigė, kad Šeškinės poliklinika – viena svarbiausių sostinėje gydymo įstaigų, susijusių su vakcinavimu, todėl tikslas – užtikrinti sklandų procesą.

„Poliklinikos, tarp jų ir Šeškinės, yra vakcinuojančios įstaigos. Šeškinės polikliniką buvo numatoma pasitelkti vakcinavimui mobiliuosiuose punktuose, tai šito proceso tęstinumą irgi reikės užtikrinti“, – teigė Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius.

Teisėsauga ketvirtadienį pranešė apie įtarimus, kad medicinos įranga prekiaujančios įmonės galėjo neteisėtai laimėti įvairių Lietuvos gydymo įstaigų pirkimų už daugiau kaip 3 mln. eurų. Tyrime šiuo metu įtarimai dėl įvairių korupcinių nusikaltimų pareikšti 35 asmenims, keturi iš jų yra privačių įmonių vadovai ir šeši – gydymo įstaigų vadovai.

Tarp įtariamųjų yra Vilniaus miesto klinikinės ligoninės direktorius Narimantas Markevičius, Šeškinės poliklinikos direktorė Daiva Kanopienė, Vilniaus rajono Nemenčinės poliklinikos vyriausias gydytojas Olegas Kačanas, Kėdainių ligoninės direktorius Stasys Skauminas, Plungės rajono savivaldybės ligoninės direktorius Antanas Martusevičius ir Radviliškio rajono pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Irena Janušonienė.

Įtarimų šiame tyrime sulaukė ir medicinos įranga prekiaujančios bendrovės „Limeta“ vadovas, Kretingos rajono tarybos narys, buvęs parlamentaras socialdemokratas Virginijus Domarkas, taip pat – įmonės „Limeta NT“ vadovas, abiejų minėtų įmonių akcininkas Kęstutis Kutkauskas.

Įtarimai pareikšti ir Panevėžyje įsikūrusios taip pat medicinos įranga prekiaujančios įmonės „Graina“ valdybos pirmininkui bei akcininkui Erlandui Sudeikiui.

STT teigimu, tiriama daugiau kaip šimtas nusikalstamų veikų. Įtariama, kad į jas galėjo būti įtraukta daugiau kaip dešimt gydymo įstaigų iš skirtingų savivaldybių, jų vadovai ir kiti asmenys, atsakingi už viešuosius pirkimus.