„Oficialios informacijos neturime ir jos laukiame. Žinome tik tiek, kad STT antradienio vakarą sulaukė Šeškinės poliklinikos vadovę ir vieną iš darbuotojų, taip pat Vilniaus miesto klinikinės ligoninės vadovą ir dar du asmenis“, – ketvirtadienį LRT radijui sakė ji.

E. Tamošiūnaitė tvirtino, kad gavus STT pranešimą, bus imtasi būtinų priemonių – jei bus reikalavimas, vadovai bus nušalinti nuo pareigų.

STT trečiadienį pranešė, kad atlieka didelės apimties ikiteisminį tyrimą dėl įtariamos korupcijos vykdant medicinos įrangos ir kitų medicinos priemonių viešuosius pirkimus skirtingose šalies sveikatos priežiūros įstaigose.

Vėliau paaiškėjo, kad sulaikyta Šeškinės poliklinikos direktorė Daiva Kanopienė, Vilniaus klinikinės ligoninės direktorius Narimantas Markevičius, medicinos įranga prekiaujančios bendrovės „Limeta“ vadovas, Kretingos rajono tarybos narys Virginijus Domarkas, įmonės „Limeta NT“ vadovas, abiejų minėtų įmonių akcininkas Kęstutis Kutkauskas.

Įtarimai pateikti ir Panevėžyje įsikūrusios taip pat medicinos įranga prekiaujančios įmonės „Graina“ valdybos pirmininkui bei akcininkui Erlandui Sudeikiui.

LNK žinių tarnybos duomenimis, STT tyrime jau sulaikyta apie 20 gydymo įstaigų vadovų, gydytojų ir techninių darbuotojų, o teisėsauga domisi Radviliškio, Utenos poliklinikomis, Kėdainių ligonine.