Komentuodamas valstiečių lyderio R. Karbauskio laišką Seimo nariams su raginimu saugoti tradicinę šeimą, G. Landsbergis pažymėjo, kad LVŽS pirmininkas šiuo klausimu turėtų pirmiausia atsigręžti į save.

„Aš pasirašiusiajam laišką pirmas dalykas, ką labai rekomenduočiau, tai pirmiausia pradėti nuo savos šeimos saugojimo ir užsiimti tuo, o po to jau pažiūrėti, ką galima padėti kitam“, – „Žinių radijui“ trečiadienį sakė G. Landsbergis.

„Visą laiką reikia pažiūrėti, ar tikrai gali duoti kokių nors gerų patarimų tiems, kuriems ketini duoti“, – pažymėjo jis.

Landsbergis: Seimas yra tinkama vieta svarstyti atstovavimo EVT klausimą

Užsienio reikalų ministras G. Landsbergis sako, kad Seimas yra tinkama vieta spręsti tarp konservatorių ir prezidento trintis keliantį Europos Vadovų Tarybos (EVT) atstovavimo klausimą.

„Diskusija daugiausiai vyksta Seime. Aš manau, kad tai yra tinkama vieta šiai diskusijai plėtotis: apie tai, kaip turėtų būti atstovaujama, kas turėtų atstovauti. Tikiuosi, kad Seimas kažkokį kelią į priekį ir pasiūlys“, – „Žinių radijui“ trečiadienį sakė šalies diplomatijos vadovas.

G. Landsbergis pažymėjo, kad ginčą dėl to, ar Lietuvai EVT turėtų toliau atstovauti prezidentas ar visgi šias funkcijas reikėtų perleisti premjerui, dar galima užbaigti diplomatiniu būdu – Vyriausybei bei Prezidentūrai susitarus. Parlamentas, pasak jo, įsijungtų tuo atveju, jei sutarimo tarp Lietuvos aukščiausių vadovų nepavyktų surasti.

„Jei nepavyks tokių rasti – gal Seimas pasiūlys kokį kelią į priekį“, – pridūrė jis.

Kaip skelbė portalas Delfi, konservatorių gretose bręsta iniciatyva dar pavasario sesijoje pateikti atskirą įstatymą, kuriuo būtų reglamentuojamas atstovavimas valstybei EVT.

Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį pareiškė, kad netoleruotina ir nepriimtina kelti klausimą dėl to, ar ir toliau tik jis turėtų atstovauti Lietuvai EVT, kai, pasak jo, Vyriausybė turi daugybę neišspręstų klausimų dėl COVID-19 sukeltos krizės.

Savo ruožtu G. Landsbergis teigia priešingai. Pasak jo, koronaviruso sukelta krizė kaip tik yra akstinas svarstyti, ar į Lietuvos atstovavimą EVT neturėtų įsijungti ir Vyriausybė.

„Ypač kai mes turime epidemiją, kai reikia spręsti neatidėliotinas problemas ir kai dalis tų problemų yra sprendžiama Europos Sąjungoje. Aš manau, kad šiame kontekste, tol, kol yra ekstremali situacija, tikrai būtų galima atrasti sutarimu grįstų sprendimų“, – apibendrino G. Landsbergis.

Landsbergis dėl COVID-19 ribojimų ragina būti kantrius, kad negrįžtume į gruodžio mėnesį

Užsienio reikalų ministro G. Landsbergio teigimu, nors epidemiologinė situacija šalyje sudaro pagrindą jaustis optimistiškai, skubėti švelninti karantino režimą – nedera. Pasak jo, situacija yra trapi, tad verta dėl didesnių karantino atlaisvinimų šiek tiek pakentėti, kad negrįžtume į padėtį, kuri buvo gruodžio mėnesį.

„Mes esame kur kas geresnėje situacijoje nei buvome tuomet, kai Vyriausybė pradėjo dirbti gruodžio mėnesį. Manau, kad tai yra akivaizdu“, – „Žinių radijui“ sakė G. Landsbergis.

„Kita vertus, situacija yra stipriai trapi“, – pažymėjo konservatorių lyderis. Pasak jo, situacijos trapumą labai gerai iliustruoja tai, kaip britiškosios atmainos koronavirusas paveikė kelias kitas ES valstybes.

„Mes matome, kas atsitiko Slovakijoje ar Čekijoje, kurios 3 mėnesius buvo uždarytos kaip ir Lietuva. Tačiau pradėjo siausti britiškoji atmaina, ir tai valstybes visiškai parklupdė ant kelių. Dabar yra dramatiška situacija abiejose valstybėse, jos kreipėsi pagalbos: joms trūksta medikų, priemonių“, – teigė politikas, kartu pažymėdamas, jog būtent dėl rizikos susidurti su panašiomis grėsmėmis Lietuva neturėtų skubėti atlaisvinti esamą karantino režimą.

„Tai kelia didelį ir pagrįstą nerimą, kad ir Lietuva, paskubėjusi atidaryti arba negalinti įtikinti žmonių, kad dar reikia šiek tiek kantrybės, mes galime atsidurti ten pat, kur buvome gruodžio mėnesį“, – teigė G. Landsbergis.

„Kaip Vyriausybės atstovas labai kviečiu visus kantrybės – palaukime dar truputėlį. Skiepų atvažiuoja daugiau, savivaldybės užtikrina neblogą skiepijimosi tempą, Europoje vis dar esame tarp pirmūnų, kurie gerai skiepijasi. Kai jau pakankamai daug žmonių turės imunitetą, tuomet galėsime atsikvėpti ir atsidaryti“, – sakė G. Landsbergis.