Ji šią savaitę vienbalsiai nusprendė, kad eidama Elektrėnų profesinio mokymo centro direktorės pareigas, S. Lengvinienė pažeidė įstatymo reikalavimus vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti, teigiama komisijos pranešime.

Pati politikė teigia, kad toks reikalavimas yra formalus ir perteklinis.

Nustatyta, kad vadovaudama minėtam centrui 2018–2020 metais S. Lengvinienė pasirašė su šiame centre dirbančiais jai artimais asmenimis susijusius dokumentus: darbo sutarčių priedus, susijusius su jų darbo užmokesčiu, darbo vietos vertinimo korteles, kuriose vertintas darbo (veiklos) sudėtingumas, krūvis, atsakomybės lygis ir darbo sąlygos, įsakymus dėl priemokų skyrimo bei pareiginio atlyginimo pastoviosios ir kintamųjų dalių nustatymo.

VTEK teigia neturinti duomenų, kad S. Lengvinienė būtų informavusi apie galimą interesų konfliktą ir nusišalinusi.

„Nusišalinimas yra asmeninė kiekvieno valstybinėje tarnyboje dirbančio asmens pareiga, kuri turi būti išreikšta aktyviais ir aiškiais veiksmais, kaip tai nustato Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymas“, – teigiama komisijos pranešime.

S. Lengvinienė BNS pripažino, kad pasirašydavo socialiniu pedagogu dirbančio sūnaus algalapius.

„Aš turėdavau kiekvieną mėnesį pasirašydama algalapį nusišalinti, įpareigoti savo pavaduotoją pasirašyti? Tačiau ji man taip pat pavaldi“, – sakė parlamentarė.

„Kaip aš galiu nusišalinti? Turiu išeiti vienai dienai atostogų? Kaip galiu nepasirašyti algalapio? Kokiu pagrindu turiu įpareigoti pavaduotoją pasirašyti?“ – stebėjosi ji.

S. Lengvinienė teigė, kad su tokia problema susiduria šimtai mokyklų vadovų.

„Domėsiuosi, kaip padėti kitiems vadovams išvengti tokių dalykų“, – tvirtino ji.

S. Lengvinienė nuo 2007-ųjų iki praėjusių metų ėjo Elektrėnų profesinio mokymo centro direktores pareigas.

Pernai spalį ji vienmandatėje Kaišiadorių–Elektrėnų apygardoje išrinkta į Seimą, priklauso Laisvės partijos frakcijai.