„Viskas, kas vyksta Rusijoje, turėtų būti vertinama artėjančių Dūmos rinkimų kontekste. Esame politinio sezono viduryje ir beveik visi A. Navalno bendražygiai yra išsiųsti arba namų arešte“, – po susitikimo su ES ministrais telefonu BNS sakė L. Volkovas.

„Tai ne tik asmeninė A. Navalno istorija, tai susiję su tuo, kad V. Putinas ruošiasi dideliam rinkimų klastojimui rugsėjį“, – teigė L. Volkovas.

Jis sakė, kad su ES ministrais aptarė „tikslines asmenines sankcijas V. Putino artimiausiems sąjungininkams ir žmonėms, kurie yra kalti dėl didžiulių žmogaus teisių pažeidimų, bet ne sankcijas Rusijos ekonomikai, kurias galėtų išnaudoti propaganda“.

Į susitikimą su L. Volkovu ir kitu A. Navalno padėjėju, Antikorupcijos fondo vadovu Ivanu Ždanovu sekmadienio vakarą atvyko aštuoni ES užsienio reikalų ministrai, daugumai kitų šalių atstovavo ambasadoriai, taip pat dalyvavo Europos Komisijos atstovas.

ES užsienio reikalų ministrai pirmadienį turėtų paskelbti apie politinį sutarimą įvesti sankcijas Rusijos pareigūnams dėl veiksmų prieš A. Navalną.

44 metų kovotojas su korupcija A. Navalnas buvo sulaikytas sausio 17 dieną, vos atskridęs į vieną Maskvos oro uostą iš Vokietijos, kur gydėsi po praėjusių metų vasarą įvykdyto apnuodijimo nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“. Dėl šio apnuodijimo A. Navalnas kaltina Kremlių ir Federalinę saugumo tarnybą.

Netrukus po grįžimo Rusijos teismai jį įkalino daugiau kaip pustrečių metų. Europos Žmogaus Teisių Teismas pareikalavo A. Navalną išleisti į laisvę, bet Maskva šio teismo sprendimo nusprendė nevykdyti.