Apie tai Delfi penktadienį informavimo TS-LKD vykdomasis sekretorius Martynas Prievelis. Jis teigė, kad didžioji dauguma partijos skyrių ir struktūrų siūlo dabartinio partijos lyderio kandidatūrą.

„Didžioji dauguma partijos skyrių ir struktūrų siūlo tik dabartinio pirmininko Gabrieliaus Landsbergio kandidatūrą, 35 siūlymai“, – Delfi pranešė M. Prievelis.

Kiek mažesnės paramos sulaukė krikdemiškojo flango atstovai TS-LKD frakcijoje: 12 kartų kandidatu iškeltas buvo Laurynas Kasčiūnas, 10 – Paulius Saudargas.

TS-LKD frakcijos Seime seniūnę Radvilę Morkūnaitę-Mikulėnienę siūlė kelti kandidate 5 skyriai ar partijos struktūros, o finansų ministrę Gintarę Skaistę – 2.

Laurynas Kasčiūnas

Po vieną kartą kandidatais iškelti buvo ir šie dabartinės Vyriausybės ministrai: krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė ir švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė. Vieną kartą iškeltas ir Seimo narys Žygimantas Pavilionis.

TS-LKD taip pat informuoja, kad partijos skyriai ar struktūros į pirmininkus gali teikti siūlymą dėl daugiau nei vieno kandidato.

Primename, kad pagal TS-LKD patvirtintas partijos pirmininko rinkimų taisykles, iki vasario 26 d. bus iškelti ir patvirtinti partijos pirmininko posto siekiantys kandidatai, tuomet skiriamas mėnesio laikotarpis rinkimų kampanijai. Pirmasis rinkimų turas įvyks kovo 27-28 dienomis.

Laikantis TS-LKD įstatų, organizuojami atvirojo tipo pirmininko rinkimai – juose balso teisę turės partijos nariai ir rinkimams užsiregistravę asmenys.

Registruotis rinkimams galės rinkimų dieną vyresni nei 16 m. amžiaus, LR pilietybę turintys, kitoms partijoms ar rinkimų komitetams nepriklausantys, pritariantys TS-LKD vertybėms asmenys.

Registracijai bus skirtas laikotarpis nuo vasario 27 d. iki kovo 23 d.