LRT televizijai miestų savivaldybių vadovai trečiadienio vakarą sakė dėl sukeltų lūkesčių tikėjęsi kitokio sprendimo. Pasak jų, žmonės negali išvykti iš miestų į gamtą ir saugiai pasivaikščioti ar pažvejoti, be to, suvaržymų laikymosi esą nėra pajėgi užtikrinti ir policija.

„Žiedinės savivaldybės, ypač mažosios, kaip Šiauliai, Panevėžys, Alytus, yra kaip vienis, veikiantis mechanizmas. Šis mechanizmas yra tiek tarpusavy turintis sąsajų, kad tas sąsajas trikdyti ant miesto ribos nėra jokios logikos“, – sakė Šiaulių meras Artūras Visockas.

„Esame nusivylę, be abejo, nes laukėme, kad šiandien bus išspręstas tas klausimas“, – tvirtino Panevėžio meras Rytis Račkauskas.

Alytaus meras Nerijus Cesiulis sako, kad gyventojai, pavyzdžiui, vykstantys žvejoti, dabar meluoja pareigūnams, jog vyksta į laidotuves, vaistines.

„Mes save patys bandome apgauti, kad žmonės nejuda. Žmonės juda ir tikrai labai labai smarkiai, pažiūrėkime Vasario 16-osios šventimus, pažiūrėkime, kur žmonės šventė, ką jie darė, su kuo bendravo, su kuo kepė blynus (...). Nėra tiek policijos pareigūnų, kad galėtų patikrinti“, – pabrėžė jis.

Vyriausybė trečiadienį nusprendė kol kas nesvarstyti karantino atlaisvinimų ir šį klausimą atidėjo kitai savaitei, nors Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija pirmadienį pasiūlė palaipsniui atnaujinti judėjimą žiedinėse savivaldybėse.