Norą pasiskiepyti kol kas išreiškė daugiau kaip 700 rajono švietimo įstaigų darbuotojų, dirbančių su ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio amžiaus vaikais, praneša Vilniaus rajono savivaldybė. Jei nesutriks vakcinos pristatymas dėl nepalankių oro sąlygų, skiepijimą pirmąja vakcinos doze numatoma užbaigti kitą savaitę.

Pagal Sveikatos apsaugos ministerijos nustatytą eiliškumą, prioriteto tvarka bus skiepijami švietimo įstaigų darbuotojai, dirbantys švietimo įstaigose ir kitose mokymo įstaigose bei turintys tiesioginį (nuolatinį ar laikiną) kontaktą su mokiniais, ugdomais pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo programas.

Prioritetinėje grupėje yra ir dirbantys specialiosiose mokyklose arba bendrojo ugdymo mokyklų specialiosiose klasėse pedagogai, kurie turi kontaktą su jaunaisiais mokinukais.

Vakcinuojami bus ir dirbantieji profesinio mokymo įstaigose ir turintys tiesioginį (nuolatinį ar laikiną) kontaktą su ugdomais pagal specialiųjų ugdymosi poreikių mokiniams skirtas profesinio mokymo ir socialinių įgūdžių programas, savivaldybių visuomenės sveikatos biurų visuomenės sveikatos specialistai, vykdantys sveikatos priežiūrą mokyklose.

Nuo ketvirtadienio šie švietimo sektoriaus darbuotojai bus skiepijami Vilniaus rajono centrinėje bei Nemenčinės poliklinikose, rajono mokyklose įrengtuose sveikatos kabinetuose šiose gyvenvietėse: Mickūnuose, Riešėje, Sudervėje, Juodšiliuose, Kalveliuose, Maišiagaloje, Marijampolyje, Nemėžyje, Paberžėje, Pagiriuose, Rudaminoje, Lavoriškėse.

Skiepijimo vietos pasirinktos seniūnijų centruose, kad būtų patogu jas pasiekti daugumai švietimo įstaigų darbuotojų, sakoma Vilniaus rajono savivaldybės pranešime.

Švietimo įstaigų darbuotojai, kurių amžius yra iki 55 m. imtinai, bus vakcinuojami „AstraZeneca“ vakcina, vyresni bus skiepijami „Pfizer&Biontech“ vakcina.

Savivaldybės duomenimis, apie 30 proc. švietimo įstaigų darbuotojų bent jau kol kas nesiskiepys, t. y. darbuotojai, kurie persirgo COVID-19 liga per pastarąsias 90 dienų, kurių serologinio antikūnų tyrimo, atlikto per pastarąsias 60 dienų, atsakymas teigiamas, skiepijimas atidedamas vėlesniam laikui. Tarp pedagogų yra ir atsisakiusiųjų skiepytis.

Pradėjus skiepyti pedagogus, dar bus tęsiama ir ankstesnių prioritetinių grupių vakcinacija – skiepijami asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai, vaistininkai, kurie užsiregistravo vėliau.

Šią savaitę bus baigta pirmųjų prioritetinių grupių asmenų revakcinacija. Antrąja skiepo doze bus paskiepyta 960 socialinės globos įstaigų darbuotojų ir gyventojų, palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninių darbuotojų ir pacientų, asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų.