Prie akcijos planuoja prisidėti Panevėžio miesto, Anykščių, Varėnos, Šiaulių, Širvintų, Plungės, Rokiškio, Kupiškio ir kitų rajonų savivaldybės.

Šių savivaldybių administracijos pranešė ant savo pastatų iškelsiančios Baltarusijos tautines vėliavas.

Varėnos rajono savivaldybė žada šios vėliavos spalvomis papuošti savo administracinio pastato langus, Širvintų savivaldybė balta-raudona-balta spalvomis apšvies kultūros centro pastatą, Rokiškis – Rokiškio dvarą ir kultūros centrą.

Taip pat bus apšviestas Anykščių koplyčioje-Pasaulio anykštėnų kūrybos centre esantis Angelas. Šią skulptūrą Anykščiams Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga dovanojo Klecko miestas Baltarusijoje.

Solidarumo su Baltarusija diena (Sauliaus Žiūros nuotr.)
Foto: Vilniaus savivaldybė

Nors Palanga ir Plungė neturi miesto-partnerio Baltarusijoje, jos taip pat pranešė dalyvausiančios solidarumo akcijoje. Palangos koncertų salė tautinės Baltarusijos vėliavos spalvomis šviečia jau nuo ketvirtadienio.

Tarptautinės solidarumo su Baltarusija akcijos organizatoriai kviečia žiniasklaidoje skelbti apie šią akciją, iškelti Baltarusijos vėliavas užsienyje, socialiniuose tinkluose dalytis akcijos nuotraukomis, specialiomis grotažymėmis #standwithbelarus ir paliudyti pasauliui, Europai, kad palaiko Baltarusijos žmones kovojant už demokratiją ir laisvę.

Šia proga pastatai ir tiltai Lietuvoje ir kitose šalyse nušvis raudonai baltos Baltarusijos tautinės vėliavos spalvomis, taip išreiškiant solidarumą su Baltarusijos žmonėmis.

Prezidentas Gitanas Nausėda sako tikintis, kad demokratiška Baltarusija – neišvengiama ateitis.

„Demokratinis judėjimas Baltarusijoje nepalaužtas ir, nežiūrint skeptikų lūkesčių, laisvės ir demokratijos vertybių ugnis baltarusių širdyse liepsnoja vis karščiau, auga ir tarptautinis šio demokratinio judėjimo palaikymas“, – teigia prezidentas.

Šalies vadovas teigia, kad sieks išplėsti Europos Sąjungos sankcijas Baltarusijos režimui.

„Europos Sąjungos institucijose kėliau ir kelsiu palaikymo demokratiniam judėjimui klausimą ir sieksiu paramos išplėsti sankcijas Baltarusijos režimui. Ši tvirta tauta nusipelnė galimybės kurti ateitį savo vaikams savo pačių rankomis. Lietuva eis drauge iki galo“, – teigė prezidentas.

Sekmadienį minint Solidarumo su Baltarusija dieną, Estijos, Latvijos ir Lietuvos užsienio reikalų ministrai reiškia paramą Baltarusijos žmonėms.

Solidarumo su Baltarusija diena
Foto: URM

Nuo rugpjūčio mėnesio Baltarusijos žmonės tęsia taikią kovą už laisvę ir demokratiją savo šalyje. Ištisas savaites ir mėnesius Estija, Latvija ir Lietuva žavisi šių žmonių drąsa ir ryžtu siekti pamatinių laisvių bei laisvų ir sąžiningų rinkimų.

Deja, į savo piliečių drąsą Baltarusijos valdžia atsakė brutaliais ir neteisėtais veiksmais. Ko siekiama tokiais veiksmais, yra aišku – užgniaužti taikių protestuotojų balsą, atimti jų teisę į taikius susibūrimus ir atmesti jų teisėtą reikalavimą surengti laisvus ir sąžiningus rinkimus.

Padėtis Baltarusijoje toliau blogėja. Baltarusijos valdžios institucijos toliau vykdo smurtines represijas prieš taikius protestuotojus.

Estija, Latvija ir Lietuva pakartotinai ragina Baltarusijos valdžios institucijas nedelsiant ir besąlygiškai paleisti visus savavališkai sulaikytus asmenis, įskaitant politinius kalinius ir žiniasklaidos atstovus, bei nubausti šių nusikaltimų kaltininkus. Baltijos šalys taip pat ragina Baltarusijos valdžią nedelsiant nutraukti smurtą, pradėti tikrą politinį dialogą su Baltarusijos žmonėmis bei surengti tarptautinius standartus atitinkančius laisvus ir sąžiningus rinkimus, kuriuos stebėtų Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Demokratinių institucijų ir žmogaus teisių biuro (ODIHR) stebėtojai.

Lygiai taip, kaip Baltarusijos žmonės nenuilstamai kovoja už savo pagrindines žmogaus teises ir priešinasi smurtui, tarptautinė bendruomenė privalo sutekti dėmesį į tai, kas vyksta Baltarusijoje, atidžiai stebėti padėtį ir imtis veiksmų.

Sekmadienio vakarą viešieji pastatai Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje nušvis raudonai baltos Baltarusijos tautinės vėliavos spalvomis, taip išreiškiant solidarumą su Baltarusijos žmonėmis.